Ekonomika
Nauda

Ierobežos IIN atmaksu par apdrošināšanu 16

Foto-Shutterstock

Minimālais uzkrājošās apdrošināšanas līguma periods IIN atmaksas saņemšanai tiks pagarināts no pieciem uz 10 gadiem. Nodokļu reforma paredz, ka no 2018. gada 1. janvāra minimālais uzkrājošās apdrošināšanas līguma periods iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksas saņemšanai tiek pagarināts uz 10 gadiem informēja Latvijas Apdrošinātāju asociācija. Tas nozīmē, ka nodokļu atvieglojumus varēs iegūt tad, ja uzkrātie līdzekļi tiks izņemti ne agrāk kā pēc 10 gadiem no līguma noslēgšanas brīža. Mainīsies arī IIN likme, samazinoties uz 20%.

“Būtiski, ka šobrīd spēkā esošajiem un līdz gada beigām noslēgtajiem līgumiem 2018. gadā tiks piemērots 2017. gada regulējums ar IIN atmaksu 23% apmērā no veiktajām iemaksām,” uzsver Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

No nākamā gada 1. janvāra mainīsies arī uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas iemaksu apmēra ierobežojums IIN atvieglojumu piemērošanai. Iemaksas nevarēs būt lielākas par 10% no gada bruto algas, nepārsniedzot 4000 eiro uzkrājošajā apdrošināšanā un pensiju fondos kopā.

“Šobrīd spēkā ir 10% limits no gada bruto algas bez faktiskā iemaksu apjoma ierobežojuma. Tas ļāvis izmantot lielus līdzekļus, atgūstot 23% no iemaksātās summas, ko paredz IIN atvieglojumi. Jaunais ierobežojums lielāko daļu klientu neietekmēs, jo vairāk par 4000 eiro gadā uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā iegulda aptuveni 1% no visiem šī apdrošināšanas veida klientiem,” prognozē Abāšins.

LA.lv