×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
9. augusts, 2018
Drukāt

Iesaisties! Jautā politiķiem un partijām! (13)

satversmes-citats-saeima

Satversmes pants Saeimas sēžu zālē. Foto - LETA

Saeimas vēlēšanas demokrātiskā valstī neattiecas tikai uz politiķiem un partijām. Tā ir visu vēlētāju atbildība, kādu izvēli mēs izdarām reizi četros gados un kam uzticam varu savā valstī.

Laikraksts “Latvijas Avīze” un portāls “LA.lv” priekšvēlēšanu laikā vērtēs partiju darbus un solījumus. Meklēsim atbildes uz jautājumiem, kā veidot labāku nākotni Latvijā un kas partijām un politiķiem jāpaveic nākamajos četros gados.

Īpaši analizēsim šāda nozares – izglītība, veselība, labklājība, ekonomika, reģionālā attīstība, iekšpolitika, tieslietas, ārpolitika, drošības politika.

Šajā atbildīgajā darbā aicinām iesaistīties arī mūsu lasītājus un lietotājus. Apdomājiet, uz kādiem jautājumiem par darbu minētajās nozarēs nākamajā Saeimā jūs vēlaties saņemt atbildes no partijām, kuras iesniegušas savus deputātu kandidātu sarakstus dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Sūtiet savus jautājumus partijām uz e-pastu: vestules@la.lv, zvaniet uz tālruni 80007007 (darbdienās no pl 10 līdz 13)  vai ierakstiet komentāros pie šīs ziņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Jautājums partijām : kāds jūsuprāt ir izdzīvošanas minimums mēnesī /gadā Latvijā vienam cilvēkam ?

 2. Jautājums progresīvajiem: Vēlēšanu sistēmu nemainīsim,21% PVN pārtikai saglabāsim,nekustamā īpašuma nodokli ģimenes vienīgajam mājoklim neatcelsim,slimokases-kā Lietuvā un Igaunijā neatjaunosim?

 3. Izlasot Zaļo un zemnieku savienības 4000 zīmju programmu 13.Saeimas vēlēšanām,gribu pajautāt: Vai ZZS samazināt pašreizējo 21% PVN svarīgākajiem pārtikas produktiem samazināt neplāno?

 4. Ļoti nopietns jautājums NA: Vai ar pensiju neapliekamā minimuma palielināšanu vien pensionāru atbalstam pilnīgi pietiek,ja Latvijā nav pat pensiju fonda un minimālā pensija nav mainīta,kā to atzīst pats labklājības ministrs,jau 12 gadus? Neņemot vērā pat 21% PVN likmi būtiskākajiem pārtikas produktiem,strauji pieaugošās zāļu un komunālo pakalpojumu cenas un neatkarīgu slimokasu neesamību,kā visās pārējās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot?

 5. Vēlos pajautāt ikvienai kandidējošai partijai: kāds ir Latvijas valsts stratēģiskais mērķis nākamiem 15 gadiem un ko tieši šī partija darīs, lai to sasniegtu! Vai pēc 15 gadiem spēkā būs šis Satversmes teksts: “1918.gada 18.novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tai neatņemamām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību”

 6. Kāpēc gan Latvijas pārtikas ražotāji nevarētu sekot,piemēram,Zviedrijas piemēram? Lai samazinātu ar pārtikas iegādi saistītos izdevumus trūcīgākajiem iedzivotājiem,Zviedrijas pārtikas veikalos ir pieejami partikas produkti,kas safasēti atšķirīgā kartona iesaiņojumā,bez ierastā daudzkrāsaina attēla-tikai ar tumšzilu tekstu uz balta fona,tādā veidā,manāmi samazinot to cenu.

 7. Uzskatu,ka absolūti nav pieļaujams,ka valsts iestādēm,tai skaitā pagastu pašvaldībām,slimnīcām,poliklīnikām un pat Valsts darba ekspertīzes ārstu komisijai ir ļauts izvēlēties telefona sakaru operatorus ar paaugstinātu maksu par katru zvana minūti.Ietaupot tādējādi uz iedzīvotāju,pat slimnieku un invalīdu rēķina.Šādu operatoru-vieglas peļņas tīkotāju Latvijā ir saradies jau ap simtu.Ar ko gan viņi atšķiras no daudzajām “laimētavām”?

 8. Kāpēc Latvijas veikalos nav nopērkams nekāds,pat Latvijā ražotais sausais piens (piena pulveris) un iebiezinātais (kondensētais) piens bez cukura?

 9. vai tā nav izcila ņirgāšanās par tautu?
  ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,1 (70,43 euro, invalīdam kopš bērnības – 117,39 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,3 (83,24euro, invalīdam kopš bērnības – 138,74 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,5 (96,05euro, invalīdam kopš bērnības – 160,08 euro);
  ja apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk gadu, ir vienāds ar valsts sociālās nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,7 (108,85 euro, invalīdam kopš bērnības – 181,42 euro).

 10. Kad beidzot tiks palielināta minimālā pensija,kas,kā atzīst pats labklājības ministrs,jau divpadsmit gadus nav mainīta?? Skat.”Reirs: Minimālā pensija noteikti jāpalielina”,LETA,2018.gada 8.marts,14:31 Kad sagaidīsim atraitņu jeb apgādnieka zaudējuma pensijas laulātajiem,kā citās ES valstīs,tostarp Lietuvā un Igaunijā??

 11. Vēlētos pajautāt- 1.kad tiks laboti represīva rakstura likumi ar kuru palīdzību tika atņemts mans darba stāžs.( 2 gadi arodskolas un ziemeļu koeficents par 10 kalendārajiem gadiem, kurus pavadīju ziemeļos? 2.Kad tiks pārtraukta ņirgāšanās par veciem, slimiem cilvēkiem? (Ir ubaga statuss, bet tiek pieprasīta samaksa pie dažiem speciālistiem, par fizioterapeitiskajiem pakalpojumiem, par asins analīzēm un stacionārā par medikamentiem) 3.Kā veikt vēnu operāciju ar mazāk sāpīgu metodi, ja tiek pieprasīti 600 eiro, kas ir mans pusgada ienākums.

 12. Kāpēc gandrīz visas partijas ar PVN likmi pārtikai (izņemot burkānus) grib obligāti apsteigt Dāniju-vienīgo valsti visā pasaulē,kurā PVN likme pārtikai ir vēl augstāka un ne par ko negrib atjaunot Latvijā slimokases,kā visās pārējās ES valstīs,kuras varētu vismaz kompensēt paaugstināto maksu,zvanot uz VDEĀK vai Stradiņa slimnīcu??

 13. gribu pajautāt ZZS: kā viņi redz Latvijas laukus pēc gadiem 20-30? Vai tā būs mežiem un krūmiem aizaugusi teritorija ar 9-10 lielpilsētām un dažiem lielsaimniekiem? Ja padomijas laikā zemniekus izveda uz Sibiriju un atlikušos sadzina kolhozā, tad tagad visas līdzšinējās valdības iedzīvotājus “izdzen”uz pilsētām, uz Eiropu; slēdz skolas, slimnīcas, pasta nodaļas,jo ciemos vairs nav cilvēku. ZZS no laika gala deldē saeimas krēslus un tagad jūs gribat,lai jums tic?

Draugiem Facebook Twitter Google+