×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Iespēja vērot jaunas republikas dibināšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apvienība "KvissBum mBang".

Trešdien, 29. oktobrī pulksten 19, portālos lsm.lv un m.lmt.lv tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra būs skatāma ekstravagantās islandiešu apvienības “KvissBummBang”, skatītāju un aktieru kopīgi veidotā izrāde “Republika”, portālam LA.lv pavēstīja LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Netradicionālās izrādes “Republika”, kura veidota Rīga 2014 projekta “Spožums un posts” ietvaros, izpētes objekts ir valsts, galvenais mērķis – apjaust, ko patiesībā mums nozīmē piederība mūsu valstij un tautai, kā veidojās mūsu jūtas pret tiem simboliem un tradīcijām, kuras mēs asociējam ar savu valsti un tautu.

Trīs vakarus no 27. līdz 29. oktobrim Nacionālais teātris kļūs par neatkarīgu valsti – Republiku. Tiem dalībniekiem, kuri pieteikuši dalību trīs dienu kursos, būs iespēja kļūt par šīs Republikas pilsoņiem. Savukārt visiem kopā – gan kursu dalībniekiem, gan skatītājiem – 29. oktobra lielajās svinībās plkst. 19 būs iespēja nokļūt kādas jaunas valsts un jaunas tautas rašanās sākumpunktā. Jaunās “Republikas” dibināšanai būs iespējams sekot līdzi tiešraidē lsm.lv un m.lmt.lv.

“KvissBummBang” ir trīs teātra mākslinieces no Islandes, kuras veido paplašinātās dzīves izrādes, kurās nav skatītāju un aktieru, tajās ir tikai dalībnieki, kuri ir aicināti veidot šo neparasto projektu “kontekstu”. Mākslinieces izmanto it kā pazīstamus dzīves scenārijus, lai, pētot tos savos darbos, dotu iespēju apjaust absurditāti, kāda mēdz piemist pilnīgi normālām un pieņemtām parādībām. Teātra mākslinieču trio ir veidojis izrādes Islandē, Somijā, Slovēnijā, Nīderlandē un citur. “Republika” ir pirmā “KvissBummBang” veidotā izrāde Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+