×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Iesvētīs pārvesto leģionāru kapus (4)

Foto - LETAFoto - LETA

No Krievijas ar Brāļu kapu komitejas (BKK) un meklētāju grupas “Leģenda” pārstāvju  gādību pagājušā gada nogalē Dzimtenē pārvesto 236 Otrā pasaules kara gados Austrumu frontē kritušo latviešu karavīru svinīgās pārapbedīšanas ceremonija Lestenes brāļu kapos notiks šā gada 8. maijā, teikts BKK valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Arņa Āboltiņa paziņojumā.

Tie ir 1944. gada pirmajā pusē Vācijas armijas rindās karojušie latviešu leģionāri, kuru nesenā atdusas vieta bija aizaugusī karavīru kapsēta Pleskavas apgabala Puškinogorskas rajona Voronkovas ciema tuvumā, netālu no Opočkas. Šo vīru saraksts tika publicēts “LA” 2015. gada 28. decembra numurā. Karavīru mirstīgo atlieku apbedīšanu Lestenes brāļu kapos paredzēts paveikt līdz aprīļa vidum. BKK norāda, ka pagaidām karavīru mirstīgās atliekas glabājas “šim nolūkam piemērotās telpās” un notiek kritušo personas datu precizēšana, kā arī individuālo kapa plākšņu izgatavošana, par ko gādā Latvijas Nacionālo karavīru biedrība kopā ar “Daugavas vanagiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. latviete ,,katole Atbildēt

  kas jūs par cilvēkim ,,laikam no mēness;;; ka nezinat kas tā par kapa svetišanu ,,,ka tad var parapbedit vai apbedit nesvetita kapa ,,,tā tik darija komunistu laikā ,,,kuri neatzina ne ticību ne viniem bija kas līdzīgs ,,,,,,,,,un ti jav nav lopu pīšli …….jūs esat parak iegrimuši bezticībā

 2. Pīšļi ir pīšļi ….arī man liekas dīvaini,ka runa iet par iesvētīšanu…..
  Kapus svētīs ?
  Pīšļus svētīs ?
  Ko īsti svētīs un kādēļ ir jāsvēta….tas ir tāds rituāls ?
  Es saprotu,ka pastāv pārabedīšana…piemiņas brīdis…..

 3. Vai var man kāds gudrs paskaidrot, ko nozīmē iesvētīt kapus?
  Man brīžam liekas, ka jo tālāk jo trakāk;esmu diezgan gadu gājumā, bet neko tādu nepiedzīvoju , ko tagad nākas; kapus iesvētī, akmeņus, visādas iestādes; kur tas viss izdabūts-pareizāk no kurienes mācītāji to ņem..????
  Mācītājiem būtu jāņemas prātu un mācīties, kas ir viņu uzdevums… citādi galīgi greizi aiziet , ko sauc par ticību…

  • Normāli ir iesvētīt kapsētā kapu vietas un arī apbedīšanas pīšļus.Tādi rituāli notiek visās kristīgajās konfesijās.

Draugiem Facebook Twitter Google+