×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Iet vai neiet – uz koncertu vai restorānu kopā ar bērniem ? (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dažādu pasākumu – koncertu, teātru, restorānu – apmeklēšana kopā ar bērniem ir daļa no sabiedriski aktīvas dzīves, tā ļauj stiprināt ģimenes tradīcijas, palīdz mazuļu attīstībai un pašapziņai. Taču kā vislabāk sagatavoties izklaidēm?

Eksperti uzsver, ka nav viennozīmīgas atbildes uz jautājumu, kurš ir piemērotākais vecums, lai kopā ar atvasi sāktu apmeklēt pasākumus. Vienkārši vecākiem ir rūpīgi jāpārdomā, vai izklaide patiešām nāks mazajam par labu un kā novērst iespējamos misēkļus, ja tādi varētu rasties.

Ir jānodala bērniem domātie pasākumi – bērnu ballītes, māmiņu kino, ģimenes restorāni – un pieaugušo pasaule. Ja pirmos, protams, mazuļi var apmeklēt jau no mazotnes, tad pieaugušo pasaulē mazos var sākt ievest tikai tad, ja ir pārliecība, ka bērniņš tajā iejutīsies, uzskata psiholoģe un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande.

„Bērni ir bērni, viņu uzmanība ir mazāk noturīga nekā pieaugušajiem. Tādēļ vecākiem ir jāizlemj, vai atvase spēs mierīgi nosēdēt visu koncerta laiku, vai viņa uzvedība netraucēs citiem klausītājiem. Ikvienam ir jārespektē arī apkārtējo tiesības baudīt atpūtu,” viņa skaidro.

Plānojot doties uz kādu atpūtas pasākumu, ir vairākas lietas, kuras jau savlaicīgi var ņemt vērā. Piemēram, kinoteātrī vai koncertzālē izvēlēties vietas, kuras ļauj viegli iziet no zāles, paņemt līdzi mazuļa iemīļoto rotaļlietu, kas var mazināt nogurumu. Tāpat vienmēr ir jābūt gatavam iet prom pirms izrādes vai seansa beigām, ja bērns nav nomierināms.

Bērnu apģērba zīmola „Lazy Francis” idejas autore Olga Krūze (attēlā) novērojusi, ka Latvijā, salīdzot ar Eiropu, vecāki ne tik bieži dodas sabiedrībā kopā ar bērniem, tādēļ iesaka veltīt laiku pārdomātām ģimenes izklaidēm.

“Manuprāt, šis ir veids, kā palīdzēt bērniem veidot viņu attiecības ar pasauli, iepazīt to, vienlaikus veidojot savu stilu. Tā ir daļa no mūsu kultūras: glīti saposties, paņemt bērnus pie rokas, izbaudīt garšīgu maltīti vai skaistu koncertu. Man kā mammai šķiet, ka ir ļoti, ļoti svarīgi kopā ar mazajiem iziet sabiedrībā, jo kopīgi pasākumi uztur ģimenes garu un sirsnīgas attiecības,” sacīja Krūze.

Piemēram, jauka tradīcija var būt visai ģimenei kopīgas vēlās brokastis, ja bērni vēl nav pārāk lieli – mazuļiem draudzīgā kafejnīcā, kur ir padomāts par piemērotu vidi. Jāatceras vien paņemt līdzi kādu nelielu rotaļlietu un neizvēlēties vietas pārāk tuvu romantiski noskaņotiem cilvēkiem.

Līdzīgi domā arī bērnu modeļu aģentūras „SV models” īpašniece Jūlija Demiene, norādot, ka tikpat svarīgi ir no agra vecuma sākt palīdzēt bērniem atklāt savu stilu. Tomē nereti vecāki pārāk bieži bērniem izvēlas praktisku, ērtu apģērbu un nepadomā par stila saistību ar personību.

„Bērniem jāļauj veidot savs īpašais stils – romantisks, retro, pilsētas. Bieži vien mazie vienkārši vēlas justies pārliecinošāk, un mūsu uzdevums ir palīdzēt viņiem sevi atklāt,” uzskata Demiene.

Eksperti atgādina, ka ideāli ir organizēt brīvā laika pavadīšanu tā, lai iespējami daudz tiktu apmeklēti dažādi pasākumi, kas vienlaikus ļauj veidot arī bērna individuālo stilu un attiecības ar apkārtējo pasauli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labi jau būtu, ja vecāki apjēgtu, ka nedrīkst uzgrūst savu lolojumu ar visiem viņa niķiem citiem cilvēkiem uz galvas, ņemot to līdzi uz pasākumiem, kuri galīgi nav peredzēti bērniem, turklāt šajā pasākumā nereti ļaujot tam staigāt apkārt un teju vai raustīt māksliniekus aiz starām (kā citādi pasaule redzēs, kādas cakas mūsu princesītei esam sagādājuši!!!!). Jau sajucis to pasākumu skaits, kuri patiesībā ir bijuši ļoti kvalitatīvi, taču šādu egoistisku, trulu vecāku izbojāti. Man diemžēl pat nav ticības, ka šajā sfērā kaut kas varētu mainīties uz labo pusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+