Kultūra
Teātris un kino

Ievas Ozoliņas jauno filmu rādīs vienlaikus gan kino, gan tiešsaistē 16

Publicitātes foto

“Apsveicami, ka producenti izvēlas rīkot sinhronu pirmizrādi gan kinoteātrī, gan tiešsaistes platformā. Šķiet, Latvijā tas notiek pirmo reizi. Un filma ir/būs grāvējs!” – tā par Nacionālā kino centra atbalstīto Ievas Ozoliņas dokumentālo filmu “Dotais lielums: mana māte”, kas Latvijā būs skatāma no 4. janvāra, saka kinokritiķe un NKC vadītāja Dita Rietuma.

Jaunā 2018. gada pirmā Latvijas filmas pirmizrāde notiks 4. janvārī vienlaikus gan kinoteātrī “Splendid Palace”, gan interneta vietnē “Shortcut”, pauda filmas producente Madara Melberga.

“Mūsu valstī šādā paralēlā izplatīšanā divās dažādās vidēs filma patiešām tiks izrādīta pirmo reizi. Praktiski tas nozīmē, ka, sākot ar 4. janvāri, filmu “Dotais lielums: mana māte” varēs noskatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieejams internets. Savukārt tie skatītāji, kam svarīgas “lielā ekrāna” kvalitātes, filmu varēs redzēt gan Rīgas kinoteātros K.Suns, Kino Bize un Splendid Palace, gan citur Latvijā,” skaidro Melberga.

Režisors Andris Gauja, kurš savulaik izmēģinājis dažādus netradicionālus paņēmienus kinoskatītāju informēšanai, par šādu pieeju izsakās atzinīgi, norādot: “Šo taciņu noteikti vajag iemīt, jo no tā ieguvējs galvenokārt būs skatītājs, kura dēļ galu galā filmas tiek taisītas.” Jāpiebilst, ka citur Eiropā šāda pieeja jau sevi pierādījusi; režisora Larsa fon Trīra filma “Melanholija” pat pirms kinoteātriem ar lieliem panākumiem tika izrādīta vietnē iTune store.

Filmas “Dotais lielums: mana māte” pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas speciālbalvu. Filigrānais kino darbs stāsta par talantīgu matemātiķi, kurš izjūt psiholoģisku atkarību no mātes un iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu.

Filmas režisore Ieva Ozoliņa dokumentālajā kino debitēja 2015. gadā ar filmu “Mans tēvs baņķieris”, kas kļuva par vienu no skatītākajām latviešu filmām dokumentālajā žanrā, savukārt ar jauno filmu kino debitē operators Mārcis Slavinskis. Filma tapusi studijā FA.

LA.lv