×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Ievas Strazdiņas sajūtas stiklā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 28. novembra Jūrmalas Kultūras centrā būs Ievas Strazdiņas izstāde “Stikls”, kurā varēs aplūkot mākslinieces jaunākos darbus, portāls LA.lv uzzināja Kultūras centrā.

Ievas Strazdiņas vārds zināms ārpus Latvijas robežām. Darbi ir bijuši izstādīti ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz valsts robežām – Francijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā un Beļģijā. Darbi vietu raduši ne tikai somu Stikla mākslas muzeja (Somija) un Mencendorfa muzeja (Rīga) kolekcijās – tos novērtējuši un iegādājušies daudzi privātkolekcionāri ASV, Krievijā, Vācijā un Nīderlandē. Saņēmusi vairākas starptautiskas atzinības.

Dabas elementi un gada laiku nestās pārmaiņas šķiet bezgalīgs avots mākslinieces pārpilnajai iztēlei, kas realizējas perfektā profesionālā izpildījumā, krāsu saspēlēs un acīm tīkamās, neparastās kompozīcijās.

“Ir grūti izteikt savas sajūtas vārdos. Ja es būtu gribējusi izteikt emocijas vārdos, es droši vien būtu kļuvusi par rakstnieci….” – tā par sevi saka pati māksliniece.

“Maniem darbiem raksturīgi tas, ka formas tiem veidoju smiltīs, kuras ņemu Lielupes pludmalē, vedu uz darbnīcu un tur tās žāvēju. Sausās smiltis birst, un formas iznāk ļoti atšķirīgas. Es arī eksperimentēju – smiltis stutēju, tajās lieku dažādu augu faktūras un kausēju iekšā stiklā,” par darbu tapšanas procesu stāsta Strazdiņa.

Izstāde apskatāma līdz 7. janvārim darba dienās no plkst. 13 – 18.

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+