Latvijā
Novados

Kā vērtējat nākamgad gaidāmās pārmaiņas reģionālajās autoostās?1


Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja
Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja
Foto – Evija Trifanova/LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja:
“Mums ir bažas, vai patiešām atrasts labākais risinājums. Tagad draud daļu autoostu pārveidot par pieturvietām. Tā kā valsts dotē pārvadātāju izdevumus un arī izmaksas par autoostu izmantošanu, tiek piedāvāts optimizēt finanšu izlietojumu. Pārskatot autoostu statusu, ņemšot vērā autoostas apkalpoto reisu skaitu diennaktī un vidējo apkalpoto pasažieru skaitu mēnesī. Kuldīgā nu jau desmit gadus darbojas no jauna uzceltā autoosta pilsētas centrā. Mēs esam par to, ka novada centrā autoostai jābūt, jo nekur citur novadā autoostas nav.”

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs:
“Man nav pieņemams pats problēmas uzstādījums – sašaurināt, likvidēt! Un neuzskatu, ka piedāvātā ideja ir pareiza. Igauņi iet pretēju ceļu – atjauno un labiekārto padomju laika autoostas, arī mazās apdzīvotās vietās. Kas mums ir primārais? Jābūt kā Eiropā! Uzskatu, ka Valmieras autoosta – ne maza, ne liela – ­strādā samērā ekonomiskā režīmā. Visu jau nevar izmērīt tikai naudā. Cilvēkiem vajadzīgi eiropeiska līmeņa pakalpojumi – lai jumts būtu virs galvas, lai nelabvēlīgos laika apstākļos būtu vieta, kur uzkavēties pusstundu, stundu vai pat vairāk, iedzert kafiju vai tēju, apēst maizīti. Rīga Valmieru negrib saprast. Ne jau prieka dēļ samazinājām reisu skaitu uz Rīgu – nevaram taču uz kādu lauku vietu noņemt reisu, kas ir tikai vienreiz dienā, jo tā cilvēkiem ir vienīgā iespēja. Lai arī pasažieru skaits neliels, maršrutam jābūt.”

Māris Dadzis, Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks:
“Tādas pārmaiņas, kādas tiek piedāvātas, negribam. Novada ļaudīm autoosta nepieciešama daudz vairāk nekā pilsētniekiem. Mēs jau tā esam gājuši uz kompromisa variantiem, lai tikai cilvēkus Popē, Ugālē un Usmā neatstātu bez transporta.”

Jānis Dainis, Kocēnu novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks:
“Mēs novada centrā paši izbūvējām pieturvietu ar jumtu virs galvas un labiekārtotu apkārtni, lai cilvēkiem būtu normāli apstākļi un autobusi varētu normāli apgriezties.”

LA.lv