×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Igaunijā rosina divas dienas gadā liegt alkohola tirdzniecību

Igaunijā noslēdzies darbs pie jauno alkohola un tabakas politikas nostādņu izstrādes, un viens no izskanējušajiem ierosinājumiem paredz divas dienas gadā aizliegt alkohola tirdzniecību valstī, ziņo laikraksts “Postimees”.

Izstrādātie dokumenti janvārī tiks iesniegti valdībā, taču līdz tam gaidāmas plašas sabiedrības diskusijas par izvirzītajiem priekšlikumiem. Attiecībā uz tabaku tiek rosināts atteikties no īpaši smēķētajiem atvēlētajām telpām darbavietās, visās valsts un pašvaldību iestādēs pilnībā aizliegt smēķēšanu un ierobežot tabakas izstrādājumu izvietošanu tirdzniecības vietās, proti, ļaut izvietot tabakas izstrādājumus tikai aiz letes. Uz cigarešu iepakojumiem plānots izvietot brīdinošus attēlus, kas ilustrētu smēķēšanas kaitīgumu, savukārt koncertu un citu pasākumu norises vietās plānots uzlikt par pienākumu ierīkot īpašas vietas smēķētājiem.

Attiecībā uz alkohola lietošanas ierobežošanu paredzēts, ka alkohola tirdzniecība būs atļauta tikai īpaši nodalītās veikalu nodaļās vai arī alkoholiskie dzērieni tiks izvietoti aiz letes un tos pircējiem izsniegs veikala darbinieks. Tāpat rosināts atjaunot diskusijas par alkohola pirkšanas un lietošanas minimālā atļautā vecuma paaugstināšanu no pašreizējiem 18 līdz 21 gadam. Davukārt divas dienas gadā – 1. jūnijā un 1. septembrī – plānots Igaunijā ierobežot alkohola mazumtirdzniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+