Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
10. septembris, 2014
Drukāt

Igaunijas konsuls tiekas ar Kohveru

Foto - LETAFoto - LETA

Urmass Paets

Igaunijas pārstāvis ticies ar Igaunijas Drošības policijas (KaPo) darbinieku Estonu Kohveru, kurš atrodas apcietinājumā Maskavā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

Kopš aizturēšanas Koh­veram nav bijis ļauts sazināties ar Igaunijas valdības amatpersonām. Sakari ar viņu pazuda piektdien, kad viņš pie Luhamā robežpārejas punkta izmeklēja ar kontrabandu saistītu noziegumu. Nākamreiz viņš tika redzēts tikai Krievijas televīzijā. Igaunijai ir abpusēja vienošanās ar Krieviju, ka 72 stundu laikā jānodrošina tikšanās ar cietumniekiem. Tas netika izdarīts.

Paets norādīja, ka Koh­vera veselība ir labā stāvoklī. “Svarīgā daļa ir tā, ka pirmo reizi kopš viņa aizturēšanas viņš redzēja kādu, kurš ir viņa pusē un viņam pateica, ka Igaunija viņu atbalsta. Konsuls arī nodeva ziņas no viņa tuviniekiem,” teica Paets. Viņš sacīja, ka šā brīža uzdevums ir Igaunijā atrast Kohveram juristus. “Krievija ir piešķīrusi viņam valsts aizstāvi, bet mēs joprojām vēlētos atrast viņam advokātu Igaunijā. Krievijā šobrīd nav tik vienkārši atrast objektīvu, neatkarīgu aizstāvi. Protams, mēs turpināsim pieprasīt, lai viņu izdod Igaunijai,” uzsvēra Paets. Pēc viņa domām, ir pāragri spekulēt, vai Kohveru varētu apmainīt pret kādu Igaunijā ieslodzījumā esošu Krievijas izlūkdienestu darbinieku.

Kohvers tika nolaupīts Igaunijas teritorijā netālu no robežas ar Krieviju brīdī, kad viņš izmeklēja kādu kontrabandas lietu. Kā skaidro Igaunijas varasiestādes, izmantotas komunikāciju traucēšanas iekārtas, kā arī dūmu granāta, turklāt Kohveram draudēts ar šaujamieroci. Tikmēr Krievijas Federālais drošības dienests paziņoja, ka Kohvers esot aizturēts Pleskavas apgabala teritorijā aizdomās par spiegošanu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+