Pasaulē
Eiropa

Igaunijas prezidente: Krievija ir okupējusi Krimas pussalu, kas neļauj Ukrainai attīstīties3


Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida vizītē Ukrainā, 22.05.2018.
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida vizītē Ukrainā, 22.05.2018.
Foto – LETA/AP

Pasaule nedrīkst pierast pie kara un okupācijas Ukrainā un nedrīkst uztvert to kā nenovēršamību, otrdien vizītē Ukrainā paziņojusi Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

“Mums jāsauc lietas īstajos vārdos – Ukrainas austrumos notiek karš, un Krievija ir okupējusi Krimas pussalu. Tas ir slogs, kas neļauj Ukrainai strauji attīstīties tā, kā valsts patiesībā spēj,” pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko žurnālistiem Kijevā sacīja Kaljulaida.

Viņa uzsvēra, ka svarīgi ir izpildīt Minskas vienošanās, kuru mērķis ir izbeigt konfliktu Austrumukrainā, un ir būtiski, lai pārējās valstis turpina vienoti atbalstīt sankcijas, kas piemērotas Krievijai.

Kaljulaida uzteica Ukrainas valdību par pēdējā laikā veiktajām reformām, tostarp pensiju un veselības aprūpes reformām.

“Plašu reformu īstenošana situācijā, kurā vienā valsts daļā notiek aktīva karadarbība, nav vienkārša. Tai pat laikā tam nav alternatīvas,” paziņoja prezidente.

“Līdz ar karu būtisks jautājums ir cīņa pret korupciju,” piebilda Kaljulaida, uzsverot, ka bez šīs cīņas Ukrainai būs grūti gūt panākumus.

Prezidente sacīja, ka likuma varas ievērošana un investīciju aizsardzība ir būtiski jautājumi ceļā uz Eiropu, un Ukrainas līderi to labi zina.

Viņa piebilda, ka Igaunija turpina atbalstīt Ukrainas eiroatlantisko integrāciju.

Igaunija gadu gaitā ir gan finansiāli, gan ar ekspertu padomiem atbalstījusi Ukrainas reformu centienus, un Ukraina ir lielākā Igaunijas humānās un attīstības palīdzības saņēmēja.

Jau vēstīts, ka Kaljulaidas oficiālā vizītē Ukrainā ilgs no otrdienas līdz ceturtdienai.

Kaljulaida tiksies arī ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Andriju Parubiju, premjerministru Volodimiru Groismanu un vicepremjeri Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas lietās Ivannu Klimpušu-Cincadzi.

Igaunijas prezidente atklās uzņēmējdarbības semināru Kijevā un tiksies ar vietējiem uzņēmējiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Saistītie raksti

Plānots, ka Igaunijas prezidente apmeklēs arī Ukrainas austrumus, kur tiksies ar Harkovas apgabala amatpersonām un “uzzinās vairāk par paveikto darbu kara un humāno problēmu dēļ cietušā reģiona atjaunošanā”, informēja Igaunijas prezidentes preses dienests.

Pēc valsts vizītes beigām Kaljulaida pēc Porošenko uzaicinājuma sestdien apmeklēs UEFA Čempionu līgas finālspēli Kijevā, kurā Anglijas futbola premjerlīgas klubs “Liverpool” tiksies ar Madrides “Real”.

LA.lv