×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. novembris, 2013
Drukāt

Igaunijas robežsardze izglābusi pie Sāremā sēklī uzskrējušu Latvijas jahtu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Supermaxi Wild Oats XI enters open water after sailing out of Sydney Harbour in rough conditions to begin the gruelling Sydney to Hobart yacht race on December 26, 2012. Wild Oats XI is a hot tip to take a sixth line honours win in the 628-nautical mile course down south-eastern Australia. IMAGE STRICTLY RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE AFP PHOTO / Greg WOOD

Igaunijas robežsardze naktī devusies palīgā ar Latvijas karogu kuģojošai jahtai, kas sliktos laika apstākļos uzskrējusi sēklī pie Sāremā salas, vēsta Igaunijas mediji.

Igaunijas robežsardze jahtas “Victoria” lūgumu pēc palīdzības saņēma agrā svētdienas rītā plkst.4.50. Robežsardzes kuteris notikumu vietu sasniedza plkst.6.45, novelkot burulaivu no sēkļa un aizvelkot līdz Romasāres jahtu ostai pie Sāremā salas lielākās pilsētas Kuresāres, vēsta laikraksts “Postimees”.

Kā robežsargiem stāstīja abi burātāji, jahtai salūzis dzinējs, tādēļ viņi izmetuši enkuru un gaidījuši laika apstākļu uzlabošanos, lai saremontētu kuģi. Taču spēcīgais vējš sācis buru laivu pūst krasta virzienā un augstā ūdens līmeņa dēļ izmestais enkurs nav varējis ieķerties jūras dibenā, līdz ar to naktī laiva izmesta sēklī netālu no Sāremā salas.

Kā liecina Igaunijas medijos publicētās nelaimē nonākušās buru laivas fotogrāfijas, jahta “Victoria” kuģo ar Latvijas karogu. Jahtai ir saplosītas buras, taču abi tās apkalpes locekļi nav cietuši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+