×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Igo tauriņi grafikas darbos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrmalas Kultūras centrā līdz 30. janvārim skatāma dziedātāja Igo grafikas izstāde “Vējš sola lapai debesis”, kas tapusi, veidojot zīmējumus dizaina traukiem, kas dienasgaismu ieraudzīja 2016. gada februārī. “Šajā radošajā procesā nonācu līdz domai par to, kā rudenīga lapa atraujas no zara un kādu brīdi kļūst līdzīga taurenim. Tieši šo stāstu arī realizēju, un tas ir redzams uz trauku komplekta. Es noformulēju šo domu vienā teikumā – vējš sola lapai debesis,” teic Igo.

Izstādē skatāmi vairāki rudens un ziemas noskaņas darbi, kas tapuši pagājušā gada septembrī, oktobrī, novembrī, un notikumi aiz loga un daba neapšaubāmi ietekmēja mākslinieku. Ir arī vasarīgas tēmas darbi, kas zīmēti vasarā un rudens pusē, tāpat izstādē skatāmi iepriekšējo gadu grafikas darbi. Atklājot darbu radošo procesu, Igo teic: “Trauku noformējumā izmantoju zīmējumus, kas radušies, pētot un zīmējot manā dārzā augošā ginka koka lapas, attīstot tās līdz tauriņa tēlam. Ginks tiek uzskatīts par abpusējas sapratnes, mīlestības, dzīves ilguma un nepārtrauktības simbolu. Taurenis ir ļoti spēcīgs simbols daudzās kultūrās un simbolizē prieku, brīvību un cerību. Leģenda vēsta, ka tauriņi nodod ikvienu vēlēšanos tālāk debesīm… Rudens lapa, vēja vilināta un aizvilta, dodas debesīs, lai uz mirkli kļūtu par tauriņu… Jo vējš sola lapai debesis…”

Igo savu pirmo pieredzi grafikas mākslā ieguva, kopā ar savu mammu grafiķi un fotogrāfi Irinu Tīri dodoties brīvdabas plenēros, grafiski attēlojot Liepājas ielas un pagalmiņus. “Kopš 2010. gada Igo grafikas darbi tapuši kologrāfijas un ofseta tehnikās, piedaloties grafiķes Neles Zirnītes meistarklasēs viņas darbnīcā. Savukārt brīvrokas zīmējumi tapuši uz papīra, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku,” stāsta Jūrmalas Kultūras centra pārstāve Sanija Šūpulniece.

“Man ir ļoti daudz grafikas darbu ar rudens/ziemas sajūtu, tāpēc paralēli izstādei Jūrmalā varu atļauties izveidot vēl divas ar tādu pašu nosaukumu. 20. decembrī tāda tiks atklāta arī Ziedoņdārza “Cafe On Cloud”, kur otrajā stāvā ir izstāžu zāle, bet 16. janvārī – Ventspils muzejā, Livonijas Ordeņa pils izstāžu zālē,” atklāj Igo.

Savus grafikas darbus Igo izmanto, papildinot dzejoļu un eseju grāmatas, kā arī veidojot dizaina priekšmetu sērijas – sveču līniju sadarbībā ar “Baltic Candles”, dekoratīvo apdruku sēriju porcelāna un stikla traukiem – krūzēm, šķīvjiem un glāzēm, kā arī apdrukātu tekstilu un apģērbu līniju dizaina zīmolā “Igo Akcents personībai”.

Igo dizaina darbus ir iespēja iegādāties visos Igo Ziemassvētku programmas “Vējš sola lapai debesis” koncertos, kuros skanēs dziesmas, ko Igo ieskaņojis, domājot par Ziemassvētku laiku, skaņdarbi no Igo zelta repertuāra, kopdarbi ar Jāni Strazdu un arī pasaules mūzikas klasika. Īpašu noskaņu koncertiem radīs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe Marta Kauliņa ar sitaminstrumentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+