×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Īles nacionālo partizānu bunkurs atkal atvērts apmeklētājiem (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc vērienīgiem atjaunošanas darbiem apmeklētājiem valsts svētku priekšvakarā atkal ir atvērts Īles nacionālo partizānu bunkurs – viens no populārākajiem apskates objektiem Dobeles novadā, portālu “LA.lv” informēja Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Anita Banziņa.

Viņa klāsta, ka Baltijas valstīs lielāko bunkuru 1948. gadā Īles mežos izbūvēja apvienotās latviešu – lietuviešu grupas partizāni, lai cīnītos pret padomju varu. Jau pēc gada bunkurs tika saspridzināts.

1992. gadā zemessargi kopā ar “Daugavas vanagiem” un patriotisko organizāciju pārstāvjiem atraka saspridzināto bunkuru, bet kaujas 60. gadadienā 2009. gadā bunkurs atjaunots tieši tāds, kāds tas bija pirms saspridzināšanas. Taču pērn vienā no bunkura stūriem iebruka mitruma dēļ sapuvušie baļķi, un drošības apsvērumu dēļ to apmeklētājiem slēdza.

Šovasar ar VAS “Latvijas Valsts meži” finansējumu atsākta bunkura atjaunošana – to izbetonēja, izveidoja vēdināšanas sistēmu un izbūvēja garo eju, kas iepriekš nebija atjaunota.

“Bunkura durvis atkal ir atvērtas katru dienu, lai var apskatīt arī bunkura iekārtojumu un iejusties tā laika apstākļos. Iekšpusē redzama krāsniņa, galds, šauras lāviņas, uz kurām gulējuši partizāni, Īpašos gadījumos bunkuram tiks nodrošināta arī strāvas padeve, taču ikdienā apmeklētājiem tumšajā bunkurā tomēr noderēs lukturīši,” norāda Banziņa.

Pie bunkura jau 90. gados uzstādīts Baltais krusts, piemiņas akmens un granīta stēla. Atjaunošanas darbu laikā sakārtots arī automašīnu stāvlaukums un gājēju taka līdz bunkuram.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tur pēc kara slēpās Latvijas patrioti, kuri ar ieročiem rokās turpināja cīnīties par valsts neatkarības atjaunošanu un šī cīņa nebija velta – viņu pēcteči šo neatkarību arī atjaunoja 1990. gadā. Bet tu turpini slēpties aiz sava “VA” un izgāzt nepatiku par vēstures faktiem, tos izkropļojot, jo tavējie(” lielie atbrīvotāji “)šo cīņu ir zaudējuši uz visiem laikiem.

  2. Tur pēc kara slēpās Hitleram uzticību zvērējušie sakautās vācu nacistu armijas bijušie zaldāti un dezertieri, pa naktīm laupīdami un terorizēdami mierīgos iedzīvotājus.

  3. Zemgalietis ārzemēs Atbildēt

    Kurā vietā atrodas tas bunkurs? Es bērnībā dzīvoju Iles pagasta Zemgaļos. Vai vietu varētu parādīt uz kartes?

Draugiem Facebook Twitter Google+