×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

Ilmāra Briča audzēknis pieķerts dopinga lietošanā (2)

foto: biathlonews.comfoto: biathlonews.com

Janvāra beigās dopinga lietošanā pieķertā Lietuvas biatlonista vārds ir Karols Zlatkausks, kurš jau atteicies no B provēm, tādejādi atzīstot savu vainu aizliegto vielu lietošanā, vēsta Starptautiskā Biatlona savienība (IBU).

Kā zināms, janvāra izskaņā trīs biatlonisti – Irina Stariha un Jekaterina Jurjeva no Krievijas un kāds Lietuvas atlēts – tika pieķerti dopinga lietošanā.

Stariha tobrīd pēc pašas lūguma tika izslēgta no Krievijas izlases dalībai Soču olimpiskajās spēlēs, kur tika uzskatīta par vienu no medaļu pretendentēm. Pati sportiste gan noliegusi savu vainu.

Tikmēr Zlatkausks atzinis, ka pieļāvis kļūdu. IBU organizācijai sūtītā vēstulē sportists apzinās, ka tai licis vilties, kā arī pievīlis Lietuvas Biatlona federāciju un komandu, izsakot atvainošanos šī sporta veida sabiedrībai.

Lietuvas sportista urīnā atklātas aizliegtās vielas eritropoetīna jeb EPO pēdas.

Šobrīd 28 gadus vecais Zlatkausks 2006.gadā piedalījās Turīnas olimpiskajās spēlēs, bet savā karjerā ar augstiem sasniegumiem nav izcēlies.

Lietuvas izlases treneru kolektīvā pašlaik strādā arī Latvijas speciālisti Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Pēdējo gadu laikā biatlona pasaulē ir pieķerti vairāki dopinga lietotāji, un Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) jau pavēstījusi, ka pēdējā laikā organizācija veic vairāk pārbaužu nekā nepieciešams un ka tai ir laba antidopinga programma, ko apstiprinājusi Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tikai rokas nost no mūsu speciālistiem! Viņiem jābūt ārpus aizdomām. Mūsējie taču!

  2. Bricim grūtais audzēknis… Traki…

Draugiem Facebook Twitter Google+