×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Ilzes un Katrīnas Avotiņu izstādē varēs iejusties gleznu tēlos

Foto: LETAFoto: LETA

Gleznotāja Ilze Avotiņa izstādes "Sapņu ķērājs" atklāšanā.

No 8. septembra gleznotājas Ilze Avotiņa un Katrīna Avotiņa aicina uz savu personālizstādi “Sapnis vai īstenība” galerijā “Istaba”, vēsta galerijas pārstāvji.

Mākslinieces izstādi veltījušas Rīgai kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai, tajā satiksies un mijiedarbosies Rīgas un citu Eiropas pilsētu kultūras zīmes, skatītājiem būs iespēja nofotografēties izstādes titulgleznā, tādējādi kļūstot par tās līdzautoriem.

Ideja par izstādi Rīgai Ilzei Avotiņai dzima jau 2010. gadā pēc septiņiem Barselonā pavadītiem mēnešiem. “Atgriežoties no Spānijas, radio “Klasika” dzirdēju interviju ar Jāni Borgu, kurā viņš atklāja savu vērojumu, – viņa skatījumā Latvijas studējošajai jaunatnei ir pazīstami tikai divi gleznotāji – Maija Tabaka un Salvadors Dalī. Sapratu, ka šos abus autorus kaut kas vieno. Varbūt tā ir spēja vienā gleznā rast iespēju satikties dažādiem gadsimtiem, varbūt parastu lietu kārtībai likt runāt dažādu simbolu valodā. Tad arī radās doma, ka savu Rīgai veltīto gleznu ciklu vēlos sākt ar šo mākslinieku portretiem,” stāsta Ilze Avotiņa.

Lai rosinātu un atbalstītu radošumu personības veidošanā, Ilze Avotiņa radījusi interaktīvu gleznu. Visu izstādes norises laiku būs iespēja iejusties un nofotografēties gleznas tēlos, līdzās tajā attēlotajam Salvadoram Dalī, kas gleznā simbolizē radošumu.

Gleznotājas Ilzes Avotiņas vecākās meitas Katrīnas Avotiņas gleznas uz izstādi ceļojušas no Anglijas. Gandrīz pirms 15 gadiem, paspējusi sevi spilgti pieteikt kā jaunu un spēcīgu gleznotāju, Katrīna Avotiņa pārcēlās dzīvot ārpus Latvijas, kur turpina gleznot.

Arī šobrīd līdz septembrim Līdsā apskatāma mākslinieces personālizstāde “No saulainās puses”. Savukārt jūlija beigās trīs Katrīnas Avotiņas darbi tika eksponēti Taimskvērā uz mājas sienas, māksliniecei atkārtoti piedaloties mākslas organizācijas “SeeMe” veidotajos šovos Ņujorkā. Nupat arī Katrīnas glezna “Fabulous” apceļojusi vairākas Amerikas pilsētas vispasaules mākslinieku izstādē, vācot līdzekļus cietušajiem viesuļvētrā Filipīnās.

Netieši izstādē piedalās arī Ilzes Avotiņas jaunākā meita Kristīne Luīze Avotiņa – atzīmējot jaunā mācību gada sākumu, izstādes atklāšanā tiks prezentētas četras pierakstu klades ar gleznotājas darbu reprodukcijām, ko izdevusi Jāņa Rozes grāmatnīca.

Izstāde būs aplūkojama līdz 18. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+