×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Rita Našeniece: Zatlera trīs vēlēšanās nāk no Krievijas revanšisma vēlmju lapas (103)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Šausmu filmas par staigājošiem miroņiem uztveru kā simboliskas. Mēs zinām – mirušie apkārt nestaigā. Viņu miesas mierīgi uzturas ērtos apstākļos sešas pēdas zem zemes. Šausmu filmās viņi klejo apkārt, nepārprotami apdraudot dzīvos.

Tāpat ir ar vecām idejām. Tām vajadzētu gulēt dziļi apakšā zem zilām atraitnītēm. Tomēr šīs idejas klīst apkārt, atrodot pakalpīgu muti, kura virinās tieši vajadzīgā toņkārtā. Latvijā tās ir saistītas ar Krievijas impērijas virtuālu uzturēšanu Latvijas teritorijā. Impēriju uztur termiņuzturēšanās atļaujas par smieklīgām cenām, kuras nodrošina krievu anklāvu veidošanu Rīgā un Jūrmalā, vilcienu un lidmašīnu iepirkumi Krievijā, Krievijas militārā un gāzes kompleksa astoņkāja iesniegšanās Latvijā, nerezidentu kapitāla pārplūdinātas bankas, bijušās un esošās amatpersonas, kuras medijos aizstāv Krievijas intereses Latvijā un vienmēr pakalpīgi pāriet uz krievu valodu.

“Pēc neatkarības atgūšanas Latvija ir pieļāvusi trīs būtiskas kļūdas attiecībā uz krievvalodīgajiem iedzīvotājiem. Divas no tām jau ir vēsture, bet no trešās vēl ir iespējams izbēgt,” LTV7 raidījumā “Točki nad i” vēstīja Latvijas eksprezidents Valdis Zatlers.

Sākšu ar “krievu skolu aiztikšanu”, par ko uztraucas Zatlers. Etniski segregētas skolas atražo etniski seg­regētu sabiedrību. Tā ir aksioma. Latvijā sadalītai skolu sistēmai ir virkne kroplu seku. Ar uzturēšanās atļaujām un Rīgas pārkrievošanu tiek stiprināta latviešu jauniešu diskriminācija darba tirgū. Notiek Krievijas lojālistu vervēšana ar studiju, militāro nometņu un formāli nevalstisko, bet būtībā ļoti valstisko (proti, Krievijas) organizāciju tīklu palīdzību.

Vienota valsts finansēta skolu sistēma valsts valodā ir izšķirošais pamatintegrācijas nosacījums. Labu krievu valodas (kā arī jebkādas citas valodas) un literatūras pasniegšanu var nodrošināt arī vienotā skolu sistēmā. Bērnus etniski sadalīt ir neprāts valstī, kas vēlas pastāvēt.

Valstī, kur darbosies vienota skolu sistēma, darba tirgus nebūs diskriminējoši izkropļots attiecībā pret latviešiem, Krievijas vēstnieks un Rīgas mērs neuzvedīsies kā Krievijas guberņas pārvaldnieki, bet lietas būs iespējams kārtot citādi.

Bijušais Valsts prezidents sēro par faktu, ka pilsonība automātiski nav piešķirta visiem Latvijā pēc 1991. gada dzimušajiem bērniem. Nepiešķirot pilsonību daļai bērnu, Latvija viņiem liedzot dzimteni, sacīja Zatlers. No vienas puses šī tēze ir vecā, jau desmitreiz izmalta ideoloģisko kotlešu gaļa – vai, automātiski piešķirot pilsonību, tikpat automātiski var piešķirt lojalitāti? Tomēr domāju, uz pilsonības piešķiršanu varam paskatīties arī no iespējamības puses. Automātiska pilsonības piešķiršana bērniem ir jautājums, pie kura vērts atgriezties. Bet Latvijai pie tās jānonāk tikai tad, kad tā būs iemācījusies funkcionēt kā pārliecināta Rietumu valsts. Tātad – tad, kad Latvija būs sakārtojusi skolu sistēmu, izskaudusi diskrimināciju darba tirgū un mērķtiecīgi samazinājusi neveselīgi pārmērīgās finanšu un ekonomiskās nabassaites ar Krieviju. Latvijai jāmācās dzīvot kā neatkarīgai valstij, nevis kā Krievijas virtuālam pagarinājumam. Līdz brīdim, kad Latvija šo rietumvalsts obligāto minimumu nav nokārtojusi, jebkura dāsna pilsonības dāvināšana (un Latvijā tā ir bijusi ļoti dāsna) ir tikai mākslīga Krievijai lojālas vēlētāju grupas vairošana.

Zatlers uzskata, ka pareizticīgo Ziemassvētku neatzīšana par brīvdienu šķeļot Latvijas sabiedrību. Lai arī Zatlers ir bijis izcils ķirurgs un ļoti viduvējs haotiskā tipa politiķis, tomēr viņam būtu jāzina Latvijas “pareizticīgo Ziemassvētku” jautājuma traģiskā vēsture.

1934. gada oktobrī zvēriski tika nogalināts Latvijas pareizticīgo galva Jānis Pommers. Pommera slepkavība nekad netika atklāta. Bet ienaidnieku viņam pietika. Latvijas varas iestādes Pommeru aizstāvēja gan no naidīgajiem kreiso partiju publiskajiem uzbrukumiem 20. gados, gan no Maskavas aģentu pārmērīgās uzmanības. Pommers no apsardzes atteicās, kas padarīja viņu par vieglu laupījumu slepkavām. Latvijas pareizticīgā baznīca jau tūlīt pēc Latvijas neatkarības iegūšanas ar Maskavas patriarha lēmumu tika atzīta par neatkarīgu. Pommera iesākto pabeidza arhibīskaps Augustīns Pētersons. Latvijas brīvvalsts laikā Latvijas autokefālā pareizticīgā baznīca 1936. gadā pilnībā pārgāja Konstantinopoles patriarhāta pakļautībā. Ziemassvētkus Latvijā pareizticīgie svinēja reizē ar katoļiem un luterāņiem pēc jaunā stila – Gregora kalendāra – 24. – 26. decembrī.

1940. gadā Latvijas autokefālā baznīca tika iznīcināta gan juridiski, gan fiziski visbrutālākajā veidā. Latvijas pareizticīgie nokļuva Maskavas patriarhāta pakļautībā. Tas skaidri iezīmēja divas skarbas patiesības. Pirmkārt, Latvija de facto atkal ir iekļauta Krievijas impērijā, kas tagad saucas PSRS. Otrkārt, Maskavas patriarhija, tieši tāpat kā cara laikā ir šīs impērijas sastāvdaļa. Latvijas pareizticīgā baznīca atšķirībā no Igaunijas neatjaunoja savu pirmās republikas laika autokefālo statusu. Atšķirībā no lielas pasaules pareizticīgo daļas tā svin Ziemassvētkus pēc vecā – Juliāna – kalendāra, kā to svin Maskavā. Starp citu, latviešu pašu lietotais vārds “pareizticība”, izmantojot to Austrumu ortodoksālās baznīcas piekritēju apzīmēšanai, jau ir aizskarošs pret tiem (un vairākumu) latviešiem, kas nepieder šai konfesijai, automātiski pazemojot tos par nepareizajiem ticīgajiem.

Tas, ko savu tautu cienošam bijušajam un esošajam prezidentam vajag darīt, – aicināt Latvijas pareizticīgos parādīt lojalitāti zemei, kurā viņi dzīvo – atjaunot Latvijas brīvvalsts autokefālo pareizticīgo baznīcu un svinēt kopīgus Ziemassvētkus. Vai, ja viņiem šādas dūšas nav, labāk pieklājīgi paklusēt.

Zatlera trīs vēlēšanās nāk no Krievijas impēriskā revanšisma vēlmju lapas. Viņa izteikas TV norāda tikai vienu: Latvijā joprojām augstos amatos tiek likti patīkami puiši, kuri, kā izrādās, ir arī impērijas elpinātāji.

Mirušas idejas sen gulētu savos idejiskajos kapos, ja rūpīgi selekcionēti elpinātāji tās neuzturētu Latvijas ģeogrāfiskajā telpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (103)

 1. Vispareja piespiedu Trimda 2008 Atbildēt

  Ja valsts noslepums ir cekas maisi, tad par kadu valsti mes varam runat??
  Divaini ka esam NATO, reali KGBsniku valsts ir ieksh NATO!? Paradokss
  Rietumos mums ari ir ienaidnieki!
  Ungarija un Izraela Sorosu oficiali atzinusas par Valsts ienaidnieku, Latvija ko?! Ko gaidam?

 2. R.Našeniece izklāsta šīs mūsu lietas objektīvi, BET to nevar teikt par bijušo Valsts prezidentu…

 3. Ļoti aprobežots skatījums…

 4. Rita, piekrītu katram Jūsu teiktajam vārdam. Vēl piebildīšu, steidzamā kārtā nepieciešama lustrācija. Lai attīrītos no komunistiem, čekistiem un citiem salašņām.

 5. zatlers nav nopietni ņemams

  • Neņemt viņu nopietni varētu tad, ja viņš nebūtu bijis prezidents. Tagad viņš ir no tiem, kurus aicina izteikt viedokli. Tagad jāsāk trīcēt ar par Vējoni, par kuru drošības nav nekādas.

 6. Ar interesi izlasīju Latvjas Avīzē Ritas k-dzes rakstu.. Paldies par ,,pareizticības” skaidrošanu..Interesanti- kurā gadā mēs varētu kļūt par normālu,pamatiedzīvotāju tiesību respektējošu valsti? MĒS, LETIŅI UN VIŅU PATIESIE DRAUGI, ESAM NOSTĀDĪTI PABĒRNU LOMĀ! Un vēl uzradusies vesela varza valsts naudas un MŪSU ZEMES izsaimniekotāju..Latvijas nacionālās intereses tiek izkropļotas.. Cerams, ka jaunā valdība rīkosies enerģiskāk un aizstāvēs arī PAMATNĀCIJAS intereses.. Zatlera kungs jau arī ir cilvēks un ceru, ka gribēja labu Latvijai.. Ka sanāca tā sanāca .. Pēc cīniņiem ar ,, koalīcijas” partneriem un reformu boikotētājiem daudz ko var sarunāt..

 7. “Etniski segregētas skolas atražo etniski seg­regētu sabiedrību. Tā ir aksioma.” – to autore vai ZOOatlers? ta ir ne tikai aksioma – to apliecina novērojumi un tikai hidrokefāls to nesaprot.

 8. Viens kolosāls,reti lasāms ,raksts.Paldies Našenieces k-dzei un arī “L.A.”
  Paldies Dievam,ka Zatlers ar savu “partiju”izčākstēja.Es vienā TV diskusijā nesen dzirdēju dažādus Zatlera murgus.Pārmeta politiķiem,kapēc nerada SC apstākļus lai šie varētu tikt valdībā. NONSENS! Uz ko politiķi atbildēja,ka NEVIENAI partijai netiek radīti specnoteikumi.Visas pašas cīnās !Pie tam KĀ var ņemt valdībā partiju,kura stāv un krīt par Putinu,atzīmē ar samagonu Latvijas okupāciju ,neatzīst okupāciju un pat kā Urbis ,raksta melu vēsturi par Latviju,”Baltijas forumu”organizē ar mērgļiem no Krievijas,kas apmelo valsti.Paanalizējiet SC balsojumus,to ko viņi dara Maskavas namā u.c.KAS notiek Rīgas domē un KĀDS okupantu pēctecis ir LV galvaspilsētas mērs !!!Varbūt atdot LV banku URBIM un prezidenta pili Ušakam?Es jūtos kā pēc 1945.gada ,JO okupācijas sekas NAV LIKVIDĒTAS !!!LATVIETIS NEVAR DABŪT DARBU DZIMTENĒ bez OKUPANTU val.?Vai to vispār no valdības UN Saeimas kāds dzird???Pilsonību šiem dāvināt ? PAR KO? Par nodokļiem?Bet tos maksā VISI un VISĀS valstīs!Vai par brīvu šos mērgļus uzturēt?
  Zatler,būtu svētīgi,ja jūs kaut kripatiņu Dieva pabītos! Buntītēm nodevēju,kā lai Latvija to iztur ????
  Ceru,ka bez cenzūras pēc tik laba raksta !Paldies !

  • Ну это точно истерика, мадам. Причём, ещё с каким то …

  • Ув. Памела,

   “atzīmē ar samagonu Latvijas okupāciju ,neatzīst okupāciju”

   Вы определитесь – или “не признает оккупацию”, или “празднует оккупацию самогонкой”?
   Это из серии “не верю что Новый Год наступил, но на всякий в 00:00 шампанского дерну”.

   • nevajag muļķi mētāt – protams, ka svin okupāciju, tikai to neatzīst, jo dēvē par “atbrīvošanu”

  • Liels paldies par Jūsu komentāru!Es arī jūtos tāpat.Bet Zatlers varētu vienkārši nepiedalīties diskusijās,jeb,atvainojos,prasti sakot,vienreiz aizvērties.Tukša muca grib tālu skanēt.

   • Kā tukša muca tālu skan,
    Tas zināms tev, tas zināms man.
    Bet nav mums rakstīts priekšā,
    Kā tādu mucu novērtēt, kur tikai draņķis iekšā.

  • Raksts ir ļoti noderīgs, bet svarīgi, lai mēs paši visos iespējamos viedos katrs pretotos mūsu nācijas iznīcināšanai.

   • У вас горячка по ночам усиливается. Нельзя ли по подробнее о том, кто конкретно уничтожает вашу нацию?!

 9. Krievnacists “grafiķis” turpina psiholoģisko karu.

  • Что, сдаётесь? А я разлекаюсь от души. Вы порой такие смешные, право слово.

  • Даже не знаю, что Вам посоветовать. Запретите буквы, что ли 🙂

 10. grafists mums ir varens džentlmenis,tā izteikdamies par cienījamu dāmu.laikam audzis mucā un barots pa spundi.Nez vai Zatlers arī ir tikpat “gudrs”,kā grafists?

 11. Вот уж действительно. Либо это кризис возраста, либо это кризис жанра, то есть продолжение того самого фильма ужасов. И авторша сама как зомби из фильма, с вытаращенными глазами и вытянув руки так и ищет чтобы такого русского искромсать. Прям жуть. Но тётку жалко, как её колбасит то. И сеграция, и православное рождество, и то, и сё. Вот когда эта тётка училась в своей латышской школе (!!!) на своём латышском (!!!) языке, то чего то не было слышно никаких воплей о сегрегации! Что так, а? Доктора Фрейда в студию для паматнации, лечится будем.

  • Jums pašam laiks ārstēties.Kurā valstī svin Ziemassvētkus divreiz gadā?Kāpēc Latvijā no divdesmitā līdz četrdesmitajam gadam pareizticīgie varēja svinēt kopā ar pārējiem kristiešiem,bet tagad pēkšņi nevar?Baznīcai jābūt atdalītai no valsts.Ja jūs gribat svinēt,sviniet kaut desmit reizes gadā,bet valsts dod brīvdienas,kuras izmanto arī pareizticīgie,vienreiz gadā un viss.Rakstā viss paskaidrots.Kāpēc jūs apvainojat raksta autori?Kaunieties,grafist!

   • Чего стыдиться то? Я атеист вобще то. А ваша то церковь от государства отделена ли по настоящему то, а?

  • Please put your expresions in an understandable language either Latvian, English or German…otherwise nobody can read ….

   • .. you! Так понятнее стало?

   • Pilnīgi pareizi!Jo krievvalodīgie,izņemot grafistu,LA nelasa un rupjības neraksta,bet liela daļa latviešu viņa rakstīto nesaprot.Kāda jēga grafistam pūlēties….

    • Nav par ko. Un jūs kļudatiesies, ļoti daudz cilvēkus nav aizmirsūši krievu valodu līdz šim laikiem.

     • А после Донбасса и русских в Крыму –
      я мысль оголяю до сути:
      я русский забыл бы уже потому,
      что им разговаривал Путин.

     • > ghoustbuster 8. februāris, 2016 12:47
      Вот, вот. Вы тому подтверждение. Хоть оголяйте свои мысли, хоть не оголяйте.

  • grafistam kremt, ka 50 gadu laikā atļāvis latviešiem mācīties latviešu skolās un nav izdevies latviešus pārkrievot. Tad nu tagad, izmantojot to, ka beidzot var atļauties runāt, ko sirds vēlas, izmanto izdevību vismaz uzjautrināties par latviešu problēmām.
   Kāpēc par segregāciju nerunājām CCCP? Pats ziniet, grafista kungs, ko tolaik darīja ar cilvēkiem, kuri domāja savādāk, nekā bija vēlējis diženais Ļeņins un Staļins. Kur nu vēl runāt.

 12. Spoži, patiesi, bēdīgi…

 13. labi ka viņš tik ātri beidza,satraps,būtu tādus sū.. vel sataisījis,jātur mute ciet

 14. Paldies par rakstu!Ļoti viduvējs haotiskā tipa politiķis….Tas gan ir ļoti maigi teikts.Zatlers nav politiķis.Nav saprotams,kāpēc viņam vispār vajadzēja līst politikā.Viņš drīzāk ir kā kaitnieks Latvijas valstij.Šausmas…

 15. Ja tie domu graudi atskanētu no latviešu “bomža” mutes , es saprastu—-cilvēks no šovinistiem mēģina nopelnīt veselības uzlabošanai tik nepieciešamo polšu ! Bet dzirdot šo demagoģiju no Latvijas eksprezidenta , mani pārņem izmisums un pretīgums !

  • Labi, pieņemsim, ka Zatlers ir nogājis no skatuves, vismaz es tā ceru. Jautājums tagad, cik mīksts un pakalpīgs būs Vējonis. Tas jau arī neizskatās visai pārliecinošs.

 16. Savas sievas vīrs. Sajēgas nav nekadas. Kukuļus ņēmis. Vai nopirkts?

 17. Viss pareizi. Bet ko darīt, ja savēlam tādus?!

 18. Es uzskatu, ka impērijas elpinātāji ir visi tie, kuri neatbalsta deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju. Vairāk nekā 90% latviešu, arī Mūrniece un Raivītis Dzintars.
  Našeniece te aicina atjaunot pareizticīgo baznīcu kāda tā bija pirms 1940.gada 17.jūnija. Kāpēc Našeniece neaicina atjaunot Latviju kāda tā bija līdz 1940.gada 17.jūnijam – bez krievruņu okupantiem un kolonistiem, bez Saeimā un ministru kabinetā sēdošiem komunistiem, ar Abreni un ārzemniekiem neizpārdotiem dabas resursiem?

 19. Īsti nesaprotu, kāpēc vzjatleram jābūt savādākam ?
  Ja šis tāds nebūtu, nebūtu iefīrēts preža nosaukumā !
  Un par “latvijas tautu” šam nospļauties.
  Iespējams, ka kremļa aģents – nopirkts vai labi iebaidīts,
  tas vairs nav no svara.

 20. Tūlīt pēc neatkarības atjaunošanas vajadzēja pāriet uz apmācību latviešu valdodā. Tajā laikā vecā Eiropa un ASV dažādi fondi apmaksāja latviešu valodas kursus vismaz 10 mil.apmērā. daudzi pieteicās un mācījās, tagad jau nokavēts.
  Augstskolās likvidēja krievu plūsmas, visi krievi, kas gribēja te studēt, iemācījās latviešu valodu.

  • Man gan vienalga, kādā valodā šie par SAVU naudu mācās.
   Lai mācās krievu valodā, ja par .. iemācīties latviešu !
   Tikai lai MANU naudu lai LIEK MIERĀ – par to ES pats
   mācīšos LATVIEŠU VALODĀ !!!

  • tik klaji gan nemelo! Pirmie apmaksātie latviešu valodas kursi parādījās labi ja ap 2006. gadu un arī tad šaurai jo šaurai kategorijai – bezdarbniekiem, iespējams bēgļiem ( jo tādi tur, Muceniekos, nedaudzskaitlīgi bija visus šos gadus). arī pāslaik nev pieejami valsts apmaksāti kursi , kā tas ir piem. Vacijā , pilnīgi visiem gribetājiem, Tikai bezdarbniekiem, arī ne visiem, bet VISIEM ĀFRIKAS BĒGĻIEM!!!

   • Tūlīt pēc valsts atjaunošanas strādāju lielā uzņēmumā,kurā tika organizēti latviešu valodas kursi par brīvu.Turklāt darba laikā,bet tos apmeklēja varbūt viens no desmit tūkstošiem.Kad jautāju krievvalodīgajiem,kāpēc neiet uz kursiem,jo latviešu valoda būs vajadzīga,dabūju atbildi,ka šeit visi ir savējie un kursus apmeklēt nav vērts.Vāja atmiņa te dažiem komentētājiem.

  • Vai nepajautāsim Birkavam un Ulmanim, kāpēc bija tik gļēvi? Vai varbūt tas ar nodomu tika darīts?

 21. “atrodot pakalpīgu muti, kura virinās tieši vajadzīgā toņkārtā”…par Zatleru, protams, daļēji taisnīb, BET Rita arī ir viena no šīm pakalpīgajām mutēm….pakalpo spīkeres bijušajai darba vietiņai…
  Starp citu -o īsti darīja Mūrnieces kundze šajā avīzē? Neatceros neko spožu žurnālistes darbā…varbūt tāpēc, ka bija garlaicīga un pelēka tika sūtīta tur, kur tādi “spīdekļi” var izpausties – 100 klaunu izrāde.

 22. Neaizmirsīsim par elpinātājiem no NEPLP Atbildēt

  Kas ir Ainārs Dimants, kurš kladzina, ka nepieciešams latviešu un nelatviešu (igauņu, leišu, ukraiņu, poļu) nodokļu maksātāju finansēts TV kanāls krievu valodā? Kas ir Dainis Mjartāns (starp citu, ZRP biedrs), kurš, it kā cīnoties par latvisku Latvijas mediju telpu, piešķīra licences raidīšanai krieviski gan Skonto Plus, gan daudzām citām radiostacijām?

 23. “…..Latvijai pie tās jānonāk tikai tad, kad tā būs iemācījusies funkcionēt kā pārliecināta Rietumu valsts. ”
  ================================================================
  Kad vismaz 100 000 no Latvijas aizbraukušo atgriezīsies, tad automātiski….? Pagaidām našenieču propagandas iespaidā latvieši dodas uz “dziļāk Rietumos”, bet no Rietumiem šurp nebūt nenāk krievi.

 24. Ka,labs dakteris-nezinu.Ka bija labs prezidents-mulkibas.Bet,ka visu laiku smird-tas fakts.

 25. Atvainojos!
  300 000 000 000$ dolāru!

 26. Krievijā valsti apzagušais Puķins pie varas nonāca, pareizāk tika ielikts, lai nekustinātu iepriekšējo valdījušo bandu valsts izlaupīšanas.
  Latvijā Zatleru iebīdīja komčekistu valdošais slānis ar to pašu domu. Lieti atgādināt, ka valdošie ir cieši saistīti ar bandām Krievijā. Saites mērogs ir 300 000 000 $ nogulšanās Latvijas bankās. Korumpants ārsts Zatlers citādi nevar. Mēs novērojam viņa pateicības jūtas labvēļiem. Pataloģiskas pateicības jūtas. Neārstējams. Īsts atradums krievu fašistiem, kuriem ar 1/6 pasaules sauszemes ir par maz. Viņiem vēl vajag Baltu zemes un zemes pēc iespējas vairāk izlaupīšanai un piemēslošanai.

 27. Paldies autorei.Dievpalīgu.Tulkojot-pravoslavi un -staroobrjadci,latvieši paši apmaldījušies tulkojumā’.

 28. Laikam nu bez iemesla nepieprasīja sev bruņu limuzīnu. Patika Zatlera ,Kampara vizīte Maskavā pie Putina, kur tika noslēgts enerģētikas Līgums, bet solījums Putinam ,tas bija sviests. Krievi Latvijā dzīvošot labāk nekā paši Latvieši.

 29. Latvijai jāmācās dzīvot kā neatkarīgai valstij, nevis kā Krievijas virtuālam pagarinājumam. Atbildēt

  … kada jega Latvijai macities dzivot ka neatkarigai valstij ja dotaja bridi ta ir Eiropas appendix

 30. Neceriet, ka Latvijā dzīve reiz labāka kļūs. Kamēr visi šie kompartijnieki un viņu pēcteči neapmirs tikmēr ne čekas maisus atvērsit, ne vienotu skolu nodibināsiet. Un ko var gribēt, ja neprotam atrast kārtīgu savas zemes saimnieku, bet vienmēr sabalsojam tos plukatas no PSKP. Ceram , ka Lembergs tiekot pie varas no sava galda kādas drusciņas noslaucīs, bet …muļķību nav iespējams izārstēt.To mēs 50 gados esam apguvuši pēc pilnas programmas. Un Zatlers vienmēr bija pērkama dvēsele.

 31. Kāpēc Latvijas valsts atjaunoja īpašumtiesības Maskavas patriarhātam, kas paši neatzīst sevi par Latvijas Republikas Preizticīgo baznīcas mantiniekiem?

 32. Našeniecei iesaku painteresēties,kur paliek nauda no izcirstajiem mežiem,citādi tikai tāda klukstēšana vien sanāk.Remdena un sagrābstīta.Mežu nav,ceļu nav,naudas nekam nepietiek ! Leišos mežu nav ko izcirst,ceļu nodokļi pusmiljarda apmērā arī nenonāk valsts kasē,kur pie mums tie miljardi paliek,ka bērniem operācijām naudas nav !?

 33. Zatlers ir ** un nekad viņš nav bijis labs ārsts. Ja būtu labs ārsts, tad būtu arī labs politiķis.

  • Viņi visi ir kropļi,it īpaši tie,kas NEPIEĻĀVA krievu bērnu nokļūšanu latviešu skolās,teicot,ka bērns nezin latviešu valodu un tāpēc viņam ir jāiet krievu skolā.Tā bija Liepājā 90.gados !

 34. Ritai Evai, ka parasti, labs un aktuals raksts. Paldies par to.
  Vienigi visam sim pieminetajam nozelajami zemiskajam SEKAM, vietaa pieminet ari IEMESLUS – LUSTRACIJAS trukumu, ka ari to, ka valdosie visus gadus un joprojam MELO, SAGROZA, NOKLUSE FAKTUS, attieciba uz to, ka pat pec Krievijas parakstitas Eiropas nacionalo minoritasu hartas, krievi Latvija, tapat ka pakistani, Anglija, Turki Vacija, utml,
  Tas visu laiku ir jaatgadina un jaaktualize, lai kolonisti te neiedomatos uzturet savu sadalito sajegu visa valsti, uz kuru parvakusies, ar visam neizbegami perversajam sekamTas tapec, ka tiem laikam totalas aprobezotibas del nepielec pat elementaraka pamat patiesiba, ka uz Baltijas valstim tie atbrauca tiesi tapec, ka te ir vietejie, kas sis valstis tadas padarija. Un censoties ieviest savu Krievlandes “kartibu”, ieskaitot valodu – baltu valodas vargu patapinajumu…, jo, ka zinam, tiesi baltu valodas ir IDE valodu pamata…, tiesi savas sadaliti slimas sajegas del, faktiski censas kaitet sev, jo citadi, ko tad tie nebrauc, piem. uz Kaliningradas nolaisto “Krievzemi Pribaltikaa”?

 35. Kamēr mums pietiks pretspara,ar mums vēl nebūs cauri.Pieņemsim,ka Zatlers vienkārši ir superdemokrāts un pie svarīgiem kloķiem nederīgs.

 36. Pazīstamie lietuvieši brīnās un nevar saprast,kāpēc Latvijas galvaspilsētā Rīgā pārsvarā ( nomācoši) dzirdama krievu valoda. Par taksometra šoferiem ar ,,bantītēm” un rēcošo krievu popsu mašīnās brīnās arī krievu disidenti,kas pārceļas no Krievijas, viņi izvēlas par savu mītnes zemi labāk Lietuvu, jo vien šie Rīgas šoferi viņiem iedveš bailes.
  Zatlera kunga domas ir vienkērši nožēlojams, lai neteiktu skarbāk. Nožēlojami, ja jau bijušais valsts prezidents vēl savai valstij iznīcību…

  • Saviem lietuviešiem pie viena tomēr paprasi, kāpēc Lietuva uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas pieņēma nulles variantu pilsonībā, nelauzot galvu, ko tas nozīmēs Latvijai un Igaunijai, kuras to nevar atļauties. Par baltiešu solidaritātes izpratni no Lietuvas puses tas neliecina.

   • Bet par Rīgas krievināšanu gan lietuvieši nav atbildīgi, par to paldies Rīgas latviešiem, kam bija slinkums piecelt pakaļas un nobalsot par neimpēriskām partijām, lai Saskaņa netiek pie varas. Un, protams, īpašs paldies filoloģei Cimdiņai, kas spēj sadarboties ar Ušakovu, kurš parakstījās pret latviešu valodu.

   • Lietuvā ir ļoti maz krievu. Un, ja ir, tad viņi to nemaz negrib atzīt

  • Рига никогда не была чисто латышским городом, как кстати и Вильнюс никогда не был чисто литовским. Да и литовским он был не всегда. Это так, к слову. А на воротах в Ригу была такая интересная надпись, о том, кому в город вход воспрещён. Просто напоминаю забывчивым.

   • There is nothing for you in Latvia.

    • Во как?! Так я вообще то дома. Может это лучше вам убраться куда-нибудь?

     • Что ж так грубо, графист? Нервы здают? Раньше у Вас и чувство юмора наблюдалось и даже некоторая элегантность:)

     • >ghoustbuster 8. februāris, 2016 12:41
      А в чём собственно, грубость то? И где Вы увидели юмор у того комментатора?

   • Мсье графист, браво! 😉

    Кстати, по поводу страхов насчет понаехавших россиян – в Риге оседает в основном не ватный электорат Вована с Челябинского Танкового Завода, а утонченная целевая аудитория таких изданий как Сноб, Медуза и Дождь.

    Впрочем, ув. г-жа Нашениеце, Вы не переживайте так – скоро в Латвию черные братья приедут, они на суахили говорят а не ненавистном Вам русском.

    п.с. в латышской среде чрезвычайно популярен миф о женах советских офицеров, выбравшихся в оперу только что оккупированной Риги и за неимением вечерних платьев одевших воздушные ночные рубашки. Осталось теперь посмотреть, в каких нарядах в оперу пойдут жены беженцев 😀

 37. Jāatceras Zatlera izteikumi:”ka viņus no saskaņas centra tik ar tankiem var šķirt”.
  Zatlers ir tipisks jūda un savas tautas nodevējs,kas ļoti slēptā veidā īsteno imperiālistiskās krievijas vēlmes.

  • Un tomēr, var pa jokam arī palepoties, nav pasaulē neviena cita valsts vēl atradusies, kurai kārtējo prezidentu piemeklējusi nezināma raiba kompānija galvaspilsētas Zoodārza kafejnīcā. Nu, vērtīga iestāde! Nav uzreiz jāapgrūtina parlaments.

 38. Kļūst skumji kad uzzini, ka Krievijas revanšisma atbalstītāji darbojas arī Saeimā. No NA ievēlētā Laizāne pareizticīgajiem jau ir apsolījusi ka nākošie Ziemassvētki viņiem būs brīvdienas. Vai deputāte nav sajaukusi frakciju un paklusām no NA pārmetusies pie Saskaņas?

  • Laizāne ir ļoti nesaprotama persona un viņas uzvedība komisijā kompromitē NA. Ja viņa patiešām to ir apsolījusi tad tā ir kārtējā sliktā zīme attiecībā uz šo personu.

   • Vai NA vispār kontrolē, kādus cilvēkus viņi izvirza? Bijušais spīkers Jānis Straume pārdevies putinistiem ar visām biksēm, Požarnovs arī, tagad Laizāne sola Maskavas Ziemassvētkus…

 39. No Zatlera teiktā skaidrs ir viens —-Zatlers ir no krieviem nopirkts ar visām savām smirdīgajām ķeskām ! Un to var precīzi saprast pēc viņa debilajiem spriedelējumiem !!!!

 40. Spožs raksts, pilnībā jāpiekrīt. Zatlers bija labs ārsts, bet kā politiķis vienmēr nožēlojams un latviešu intereses apdraudošs.

 41. Zatlers ir bijis kauna traips Latvijas valsts vēsturē, un šobrīd viņš ir tikai politiskais līķis, kura murgojumus nevajag tiražēt ar LA starpniecību.

  • Zatlers un Berzins neparprotami pieradija, ka Latvija var iztikt bez prezidenta…, bet Straujuma, ka bez premjera…
   Nozelojamie…

 42. Jāpiekrīt Ritai Našeniecei, cerams, ka Kārlis ŠADURSKIS pabeigs reiz iesākto. Jautājums nav par Zatleru bet par Saeimas deputātu spriest un lemt spēju!!!

  • Uz Šadurski neceriet.Viņš dažas dienas atpakaļ jau pateica,ka visss jādara pamazām.Tā pamazām ir pagājuši 25 gadi un krievi valda pār Rīgu un ne tikai. Ar naudas kāro tautiešu palīdzību valda visā valstī. Našenieces raksts ir ļoti labs.Paldies!

 43. Ka Zatlers malj vecus sakamos,ta ari cienijama naseniece turpina malt-krievi nak.

 44. Un lūk tāds prezidents vadījis mūsu valsti!

 45. Jā runājam par ziemassvētku svinību tad ne jau “‘pareizticīgie ir pie vainas..
  ziemas svētkus- vārds pats par sevi runā; tie ir saulgrieži, ko svin saucamie ticīgie, pagāņu svētki, ar visām izdarībām …. tradīcijām, ēšanas , dzeršanas, un viss pārējais, ķekatas, plukatas…
  Bet ar Kristu šiem svētkiem nav nekāda sakara!!!! Šie ir neticīgo (pagānu) svētki un izdarības..
  bet neilgi pēc Kristus katoļu kungi to apvienoja ; Kristus dzimšanas laiku ar šo saulgriežu laiku sajauca 354.g. pēc Kristus.. un visus šos vairāk 2000 gadu tas ir turpinājies ar meliem, jo Kristus dzīmšanas laiks bij pirmskristiešiem Zvaigznes dienā- un tur nav ne pareizticīgie vai nepareizticīgie; tas bija no Kristus laika tā .. tikai cilvēks atļāvās izmainīt svētās dienas un svētku laikus kā tas ir ar ziemassvētkiem.. Kāda būtu daļa Kristum ar visu to , ko dara ziemassvētkos-saulgriežos, kam ar ticību nav nekā kopēja… no katolisma ir visa kristīgā-patiesā macība sagrozīta…

 46. Piekrītu Zatlera viedoklim !

 47. Kārtējo reizi Zatlers nav izmantojis iespēju paklusēt. Domāju ka tā nav nejaušība, bet iespēja viegli un ātri nopelnīt (tirgojot ar savu tautu un valsti).

 48. Jūlijs kļuva par Juliānu? Labi vēl, ka Gregors netika par Gregoriānu pārtaisīts.

 49. Tā ir skaidra situācijas anlīze. Paceļas jautājums — kas īsti slēpjas Zatlera pagātnē?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+