Mobilā versija
+4.5°C
Urzula, Severīns
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
15. aprīlis, 2014
Drukāt

In memoriam. Dainis Stalts

Foto - LETAFoto - LETA

12. aprīlī miris Dainis Stalts, Latvijas folkloras kustības un Dziesmotās revolūcijas karognesējs, neatkarības cīnītājs, folkloras draugu kopas “Skandinieki” dibinātājs un ilggadējs Līvu savienības vecākā vietnieks. D. Stalts dzimis 1939. gada 3. janvārī Rīgā. 1995. gadā iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Viņš bijis 5. Saeimas deputāts, 1997. gadā ievēlēts par Rīgas domes deputātu, Rīgas domē darbojies ilgus gadus.


Dainis Stalts visu dzīvi ir atdevis cīņai par savu ‒ līvu un latviešu tautu. Viņš ir bijis un būs Latvijas dziesmotās revolūcijas simbols un simbols tiem, kas spēj nelokāmu mugurkaulu stāvēt stingri par vērtībām, kas nav vājību vai mīkstčaulības diktētas. “Lai arī Dainis ir viņā saulē, ar to nebeidzas cīņa par mūsu tautas vērtībām. Viņš ir iedvesmojis daudzus, un tie, tostarp viņa bērni, turpinās ceļu par latviešu un līvu tautām. Par mūsu tradīcijām un gara spēku,” saka Daiņa Stalta dzīvesbiedre Helmī Stalte.

Pievienot komentāru

Balets "Pērs Gints": laikmetīgs, vērienīgs un ar dziļu pēcgaršuLatvijas Nacionālā baletā horeogrāfa Edvarda Kluga iestudētais laikmetīgais balets būs jauna versija par "Pēru Gintu", preses konferencē, kas veltīta jauniestudējumam.
Draugiem Facebook Twitter Google+