Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
15. janvāris, 2014
Drukāt

Induļa Zariņa izstāde Mūkusalas Mākslas salonā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 23. janvāra līdz 1.martam Mūkusalas Mākslas salona Lielajā zālē būs aplūkojama mākslinieka Induļa Zariņa (1929–1997) personālizstāde “Karnevāls”, portālu LA.lv informēja salona pārstāvji.
Padomju mākslas enciklopēdijās Indulis Zariņš raksturots kā nozīmīgs padomju perioda sociālistiskā reālisma kanonizēto sižetu realizētājs, kas bruģēja ceļu Zariņa spožai karjerai visa līmeņa institūcijās. Tomēr paralēli oficiālai un prasītai tematikai pastāvēja visiem zināma Induļa Zariņa „alter ego” glezniecība, kurā viņš sevi apliecināja ar gluži citām mākslinieciskām prioritātēm – kā spožu tonālās glezniecības meistaru, izcilu koloristu, filozofu un dzīves baudītāju. Šajos darbos Zariņš izmantoja beļģu un franču modernisma paņēmienus, izceļot krāsu ekspresiju.
Izstādē Mūkusalas Mākslas salonā skatāmi Induļa Zariņa pēdējās dzīves desmitgades (1980 – 90) darbi, kuros meistars pievēršas elēģiskām ceļojumu kompozīcijām ar simboliskiem tēliem un kultūrvēsturiskiem pilsētu motīviem.
Izstāde veltīta mākslinieka 85. gadu jubilejai. Tā turpina Mūkusalas Mākslas salona izstāžu ciklu “20. gadsimta otrās puses lielmeistari”.

Pievienot komentāru

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (1)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+