×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Infekcija, ar kuru Kuldīgā sasirga ārzemnieki, tālāk neizplatoties

Foto: LETAFoto: LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nav reģistrējis jaunus saslimšanas gadījumus infekcijai, ar kuru Kuldīgā sasirga ārzemnieki, kas liecina, ka tā tālāk neizplatās, informēja SPKC.

SPKC norāda arī, ka turpmāki papildu saslimšanas gadījumi nav gaidāmi. SPKC epidemiologi atgādina, ka, lai nesaslimtu ar akūtām zarnu trakta infekcijām, svarīgi ievērot personīgo higiēnu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka piektdienas, 15.jūlija, naktī vairāki ārzemnieki nonāca slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos ar pārtiku. Noskaidrojās, ka sasirgušie ir kāda mākslas projekta dalībnieki.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veica pārbaudes Kuldīgā un atklājis higiēnas pārkāpumus ēdināšanas uzņēmumā “Kuldīgas rumba”. PVD ārpuskārtas pārbaudē uzņēmumā “Kuldīgas rumba” konstatēja vairākus higiēnas noteikumu pārkāpumus, tostarp ražošanas aprīkojuma un telpu netīrību, kā arī to, ka netika nodrošināta pārtikas aizsardzība pret piesārņojumu.

“Minēto situāciju pierāda arī trīs pozitīvi virsmas nomazgājumu rezultāti. Vienā gadījumā no tīrās bļodas izdalīta zarnu nūjiņa (E.coli), divos gadījumos izdalīts zeltainais stafilokoks (no pavāres rokām un no tīrās dakšiņas),” informēja PVD.

Pamatojoties pārbaudes laikā konstatēto, PVD Dienvidkurzemes pārvaldes pārtikas inspektori pieņēma lēmumu uz laiku apturēt “Kuldīgas rumba” darbību, nosakot, ka uzņēmumam jāveic nepieciešamie tīrīšanas darbi un atkārtotā pārbaudē jāsniedz pierādījumi uzņēmuma higiēnas pasākumu uzlabošanā. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+