×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Inovāciju atslēga ir vienkāršība (1)

Foto - Ilmārs ZnotiņšFoto - Ilmārs Znotiņš

SIA "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis ārlietu ministram konferencē pasniedza izdevniecības "Lauku Avīze" izdoto grāmatu "Kolektīvais ģēnijs. Inovāciju vadības māksla un prakse". Tādu saņēma visi konferences dalībnieki, bet citi interesenti to var iegādāties grāmatnīcās.

Lai Latvija kļūtu par inovāciju valsti, ir jāņem vērā, ka inovācijas nerodas nejauši – panākumus nosaka valsts spēja sadarboties ar uzņēmējiem, uzņēmēju prasme vienkāršot produktus un pakalpojumus, kā arī māk­sla saskatīt iespējas krīzes situācijās, uzsver “Lattelecom” 9. starptautiskās konferences “Bizness un radošums” eksperti.

“Ceru, ka jaunā Saeima un valdība pievērsīs pietiekamu uzmanību inovācijām, jo tās noteiks Latvijas ekonomikas attīstību turpmākajos gados. Vēsturiski lielas inovācijas radušās mazās organizācijās, jo tās spēj ātrāk reaģēt, mainīties un pielāgoties. Latvijai, tāpat kā mūsu ziemeļu kaimiņiem, ir šādas priekšrocības. Valsts vadītāju un uzņēmēju izaicinājums ir tās izmantot,” konferences atklāšanā uzsvēra “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Konferences viesi akcentēja veiksmīgam mūsdienu uzņēmējam nepieciešamās prasmes, īpaši spēju koncentrēties uz būtisko.

Kens Sīgals, kurš “Ap­ple” produktu nosaukumos iekļāvis par ikonu kļuvušo burtu “i”, vairākkārt uzsvēra, ka uzņēmumam ir iespējams izcelties ar produkta un pakalpojuma vienkāršību, jo šī īpašība kļuvusi par retumu. Tāpat arī autobraucēju iecienītās “Waze” radītājs Uri Levins norādīja, ka jāprot fokusēties. “Ir jāspēj pateikt “nē” tām lietām, kas nav būtiskas, lai arī “jā” šķiet visvieglākā izvēle,” papildina Levins. “TechHub Riga” dibinātājs Andris Bērziņš izcēla Latvijas uzņēmēju priekšrocības: “Nozīmīgs ir Latvijas zemnieku rūdījums, kas veicinājis tādus drosmīga uzņēmēja tikumus kā pacietība un neatlaidība.”

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, atklājot konferenci, atzīmēja, ka Eiropas konkurētspēja ir atkarīga no tā, “cik veiksmīgi pratīsim izmantot digitālā laikmeta priekšrocības”. “Diemžēl joprojām nav iespējama tik vienkārša lieta kā elektroniski parakstīta dokumenta nosūtīšana no Latvijas uz Igauniju. Kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienībā, Latvija var veicināt vienotas digitālās Eiropas attīstību, piedāvājot inovatīvus un radošus risinājumus.”

Konferences ekspertu uzstāšanās ir skatāmas “Lattelecom” Interaktīvās un interneta televīzijas arhīvā septiņas dienas, bet interaktīvās televīzijas videonomā – gadu pēc norises.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jāsmejas – tas nu būs tas inovāciju meistars caur gejismu

Draugiem Facebook Twitter Google+