×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Irāku satricina 18 sprādzieni

LETA/AFPLETA/AFP

Sprāgstot 18 mīnētām automašīnām, Irākā pirmdien gājuši bojā 19 cilvēki un gandrīz 200 cilvēku ievainoti. Automašīnas uzspridzinātas Bagdādē, Tūz Hurmātū, Kirkūkā, Tikrītā, Sāmarrā, Hillā un Nāsirijā un uz dienvidiem no Bagdādes. Savukārt Baakūbā sprāgusi uz ceļa uzstādīta mīna.

Visvairāk upuru ir Bagdādē, kur eksplodēja sešas automašīnas, nogalinot astoņus cilvēkus un vēl 48 ievainojot.

Tūz Hurmātū, kas atrodas 175 kilometrus uz ziemeļiem no Bagdādes, uzsprāga trīs automašīnas, nogalinot sešus cilvēkus un vēl aptuveni 60 ievainojot, ziņoja vietējās amatpersonas un mediķi.

Trīs automašīnas eksplodēja arī Kirkūkā, kur dzīvību zaudēja četri cilvēki un 19 tika ievainoti.

Sprādzienos citviet Irākā tika nogalināts viens cilvēks un 64 tika ievainoti.

Sprādzieni satricinājuši Irāku laikā, kad tā gatavojas provinču likumdevēju sapulču vēlēšanām, kas paredzētas 20.aprīlī un tiek uzskatītas par nozīmīgu pārbaudījumu valsts stabilitātei un drošības spēku spējām.

Gatavojoties vēlēšanām, valstī pastiprināti drošības pasākumi.

Saskaņā ar aģentūras AFP aplēsēm dažādos uzbrukumos līdz šim nogalināti jau 14 kandidāti. Vēlēšanas notiks 12 no 18 Irākas provincēm.

Uz 378 vietām provinču likumdevēju sapulcēs kandidē vairāk nekā 8000 kandidātu.

Balsstiesības ir 16,2 miljoniem irākiešu, tostarp aptuveni 650 000 drošības spēku pārstāvju.

Karavīri un policisti nobalsoja jau sestdien – nedēļu pirms vēlēšanām.

Atbildību par nule kā notikušajiem uzbrukumiem neviens grupējums vēl nav uzņēmies, bet iepriekš līdzīgus uzbrukumus veikuši ar starptautisko teroristisko organizāciju “Al Qaeda” saistītie sunnītu kaujinieki, kas bieži uzbrūk valdības mērķiem un mēģinājuši iebiedēt arī gaidāmo vēlēšanu kandidātus.

Jau vēstīts, ka, tuvojoties 20.aprīlī paredzētajām provinču vēlēšanām, valstī atkal pieaug vardarbība. Lai gan tā nav tik intensīva kā 2006. un 2007.gadā, tomēr saskaņā ar ziņu aģentūras AFP apkopotajiem datiem, kas balstīti uz drošības dienestu un mediķu sniegto informāciju, martā vien uzbrukumos dzīvību zaudējis 271 cilvēks, bet vēl 906 cilvēki ievainoti. Tas ir lielākais upuru skaits viena mēneša laikā kopš pērnā augusta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+