×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

“Islāma valsts” iebrukusi palestīniešu bēgļu nometnē Damaskā

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” kaujinieki trešdien iebrukuši Jarmukas palestīniešu bēgļu nometnē Damaskas dienvidos, pavēstīja palestīniešu amatpersonas un sīriešu aktīvisti.

“”Islāma valsts” kaujinieki šorīt sarīkoja uzbrukumu Jarmukai, un viņi ieņēma lielāko nometnes daļu,” paziņoja Palestīnas atbrīvošanas organizācijas pārstāvis Damaskā Anvars Abdelhadi, norādot, ka nometnes teritorijā turpinās sīvas kaujas.

Džihādisti iefiltrējušies nometnē no nemiernieku kontrolētās Hadžar al Asvadas, paziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights”. Džihādistiem izraisījušās sadursmes ar palestīniešu grupējumu, kas ir opozīcijā Asadam.

Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un ar “Al Qaeda” saistītā “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.

Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas saņem atbalstu no ārvalstu patroniem.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+