×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

“Islāma valsts” paziņo par galvas nociršanu Ēģiptē sagūstītajam horvātam (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Māja, no kuras tika nolaupīts nogalinātais horvāts.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” trešdien paziņoja, ka ir nocirsta galva Ēģiptē sagūstītajam horvātam Tomislavam Salopekam. Ar grupējumu saistītajos tvitera kontos ir publicētas fotogrāfijas, kurās atbilstoši džihādistu skaidrojumam redzams gūstekņa līķis.

Salopeka tika sagūstīts pagājušajā mēnesī Kairā. Džihādisti bija izsludinājuši 48 stundu ultimātu, kura termiņš beidzās piektdien, pieprasot no Ēģiptes cietumiem atbrīvot tur ieslodzītās musulmaņu sievietes.

Ar “Islāma valsti” saistītajos tvitera kontos līdzās fotogrāfijai lasāms: “Nāvessoda izpilde cietumniekam no Horvātijas, kurš piedalījās karā pret “Islāma valsti”, pēc beigu termiņa pienākšanas.”

Francijas ģeozinātnes uzņēmuma CGG līdzstrādnieks Salopeks, divu bērnu tēvs, tika nolaupīts 22 kilometrus uz rietumiem no Kairas, apliecināja avoti drošības struktūrās.

Kopš islāmistu nemieru izraisīšanās Ēģiptē pirms diviem gadiem šī ir pirmā reize, kad radikāļi sagūstījuši un, spriežot pēc pašu džihādistu apgalvojumiem, nogalinājuši ārzemnieku.

Salopeka nolaupīšana izraisījusi satraukumu ārzemnieku vidū, kas strādā multinacionālajās korporācijās, turklāt atgadījums ir jauna liecība džihādistu darbības vērienam.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējumam lojalitāti apliecinājuši arī radikāļu bruņotie formējumi Lībijā un Ēģiptē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pat par velti uz Ēģipti nebraukšu!

Draugiem Facebook Twitter Google+