×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Kā pašvaldību vadītāji vērtē Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšanas gaitu? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs

Šodien savu Valsts prezidenta amata kandidātu plāno nosaukt Zaļo un zemnieku savienība, par savu kandidātu šodien lemj arī “Vienotība”. Nacionālā apvienība, kā arī “Saskaņa” savu lēmumu jautājumā par augstā amata kandidātu plāno pieņemt trešdien. Līdz šim kā iespējamie Valsts prezidenta amata kandidāti minēti: Raimonds Vējonis, Egils Levits, Māris Riekstiņš, Artis Pabriks, Mārtiņš Bondars, Andrejs Klementjevs, Gunārs Kūtris u. c.

 

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs: “Tā kā politisko virtuvi zinu labi, varu diezgan droši teikt, ka vēl neviens nezina, kurš galu galā sēdēs Rīgas pilī. Reizēm gribas paklusēt, reizēm atkal – skaļi kliegt. Jūtams, ka iedzīvotājiem gribētos, lai izvirzīšanas process būtu caurspīdīgāks. No reģionu attīstības skatpunkta vērtējot, piemērotākais kandidāts ir Mārtiņš Bondars, taču viņš nepieder pie koalīcijas. Tagad daudz runā par Zaļās partijas izvirzīto R. Vējoni, bet vēl joprojām nav droši zināms, kādi spēki viņu atbalstīs, vai pat tad, ja viņš kļūs par koalīcijas kandidātu, nesanāks tā, ka kādi ZZS deputāti nobalsos pret.”

 

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Nu jau ir nosaukti tik daudzi iespējamo kandidātu vārdi, ka sāk jukt, cik īsti viņu ir. Vairākumu kandidātu es gan tik labi nepazīstu. Kas tad atliek? Paļauties uz Saeimu, simt gudrās galvas labāk zina katra kandidāta stiprās un vājās puses, ļoti gribas cerēt, ka viņi izvēlēsies labāko. Es ļoti augstu vērtēju Sandru Kalnieti, bet politiskajām partijām, kā tas izskatās pēdējā laikā, piemērotākais būtu Raimonds Vējonis. Viņš uzkrājis pieredzi gan pašvaldību lietu ministra, gan aizsardzības ministra amatā, liela nozīme arī tam, ka viņš ilglaicīgi darbojas starptautiskajā jomā.”

 

 

 

 

 

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Šoreiz jūtams, ka izvirzīšanas procesā tiek ieguldīts daudz vairāk izdomas un ka šo procesu mēģina plānot. Pagaidām atliek tikai minēt, ko ievēlēs, bet arī pēc vēlēšanām varēsim tikai minēt, kāpēc rezultāts ir tieši tāds. Iespējams, ka mēs līdz pat pēdējam brīdim tā arī nezināsim, ka īstenais kandidāts ir pavisam cits, nevis kāds no līdz šim nosauktajiem, par kuriem varu sacīt īsi – viņi visi ir cienījami cilvēki. Lai kuru arī ievēlēs, skaidrs, ka viņam nebūs problēmu pildīt prezidenta pienākumus. Domāju, ka Egilu Levitu nevajadzētu, jo viņš sen nav Latvijā. Vajadzētu tādu, kas dzīvo un strādā Latvijā, no iekšpuses zina risināmās problēmas. Par Raimondu Vējoni runājot, gribu uzsvērt, ka viņš ir diezgan labs kandidāts, bet, manuprāt, visi ir samērā vienāda līmeņa politiķi.”

 

 

 

 

MucenieksAivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Kandidātu izvirzīšanas gaita varētu būt raitāka. Nepatīk, ka skaidrības nav līdz pēdējam brīdim. Tiesa, īpaši par šo procesu neesmu domājis, laikam tāpēc, ka vēl arvien mūsu Valsts prezidenta amats ir goda amats. Citādi būtu, ja prezidentu vēlētu tauta un viņam būtu lielākas pilnvaras. Vējoņa kungu pazīstu labi, kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs viņš apmierināja, bija pieejams, atsaucīgs. Pozitīvi, ka tagad viņam ir arī liela pieredze aizsardzības ministra amatā, tostarp veidojot sakarus ar NATO. Vairāki ZZS parlamentārieši uzsvēruši, ka Vējonis guvis starptautisku pieredzi, vadot Baltijas asambleju un strādājot vairākās starptautiskās parlamentāriešu organizācijās.”

 

 

 

spats_2Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Par procesu kā tādu negribu izteikties, jo baidos, ka tikai īstenais kandidāts neatklājas pašās beigās. Vējonis ir gudrs, erudīts, viņam jau skolā bija laba galva, ātri visu uztvēra un saprata, to saku kā viņa bijušais klasesbiedrs. Pēdējos gados viņš ir vēl vairāk izaudzis.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Preiļu novada vadītāja saka: “…bet politiskajām partijām, kā tas izskatās pēdējā laikā, piemērotākais būtu Raimonds Vējonis…” Jā, tur jau tā sāls, ka ievēlēs nevis labāko, bet partijām izdevīgāko. Šis ministrs nav ne ar ko labāks par pārējiem ministriem – tad jau nevajag izvirzīt kandidātus, bet vienkārši izraudzīties no ministru vidus it kā piemērotāko. Kārtējo reizi pārliecināmies, ka politika ir viena šmucīga padarīšana. Pareizi teica aktieris Zigurds Neimanis vakar intervijā Rīga TV24, ka politikā visu nosaka sarunāšana – tu man to, bet es tev to… Negodīga (te domāju – pret tautu) spēle!

Draugiem Facebook Twitter Google+