Horoskopi un mistika
Horoskopi

Ivo Puriņš: Maiju kalendārs ir Dieva ritms 16

Kadrs no video

Nule klajā laistā Ivo Puriņa un Guntas Dauģes grāmata “Maiju kalendāra sakrālais laika cikls” nav sarežģīts, teorētisks un no dzīves atrauts burtu un dienu kārtojums – tā ir pašu izdzīvota pieredze, dienu no dienas ieklausoties sevī un pasaulē – kā tur pulsē laika enerģijas. Vēl dziļāku šo stāstu padara mākslinieka Roberta Blumberga veidotās ilustrācijas.

“Maiju kalendārs ir Dieva ritms. Jā, tā paša Dieva — vienīgā, neaptveramā —, kas ir visa sākums, visa esība un nākotnes solījums. Es jūs neaģitēju uz ticību, nedibinu reliģiju un necenšos uzkāpt piramīdas virsotnē. Dievs ir tikai viens! Tas ir tas spēks, kuru mums, cilvēkiem, nav iespējams aptvert vai izskaidrot,” komentē autors Ivo Puriņš, piebilstot, ka grāmata rakstīta vairāk priekš rīcības cilvēkiem, nevis tiem, kas gaida, ka kritīs debesmanna.

Grāmatā teikts: “Mēs taču negaidām bumbierus aprīlī? Mēs zinām, ka tie vienkārši nevar tad vēl būt gatavi! Bet mēs gaidām mūža mīlestību, sapņu karjeru, dzīves jēgas apziņu, galīgi neesot kam tādam gatavi, galīgi nelaikā.”

Saistītie raksti

Gunta Dauģe skaidro, ka daudz ko savā dzīvē – kaut vai, piemēram, to pašu mīlestību – mēs gribam tad, kad neesam vēl tai gatavi, jo nesaprotam, ka līdz tam vēl daudzi mazi solīši noejami. “Ja cilvēka ego ir tik milzīgs, ka pie viņa otrs cilvēks pat mājā nevar ienākt, kā viņš var būt gatavs kādu patiešām mīlēt? Grāmata ir par to, kā pamazām vilkt no sevis nost kārtas, ko sabiedrība uzzīmējusi, un virzīties uz lietām, kas mūs patiešām saista.”

Vēl viena spilgta grāmatā minēta līdzība vēsta: “Parasta kalendāra lietotājs soļo pa dzīves spēles lauciņiem kā aklais, kurš bieži vien neredz, kur sper soli. Vienīgo dažādību šajā soļošanā ievieš darbdienu un brīvdienu mija, kā arī valsts noteiktās svētku dienas. Slimības gadījumā figūriņa apstājas un izlaiž konkrētu gājienu (dienu) skaitu savā dzīvē. Bet tā nezina iemeslus, kas lika tai izkrist no spēles ritma. Uz dienu lauciņiem rakstītā informācija tai nav pieejama.”

Lai labāk izprastu, kur meklēt un kā atkodēt šo informāciju, noskaties videointerviju, kurā Gunta Dauģe un Ivo Puriņš atbild uz “Orākuls.lv” jautājumiem.

LA.lv