Latvijā
Kriminālziņas

Izbeidz krimināllietu: pēc negadījuma uz galvas palika vien “Nike” zīme…6


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Šodien, 23.augustā, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa izbeidza krimināllietu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kā rezultātā cietušais guva smagus miesas bojājumus. Jau pašā tiesas sēdes sākumā prokurors Jānis Ievītis šādu risinājumu ieteica un tiesnese Gunta Sokolova tam piekrita. Jautāsiet, kā tad tā?

Pirmkārt, apsūdzētais Anatolijs ar cietušo bija noslēguši izlīgumu un cietušais samierināsies ar to, ko izmaksās apdrošinātājs. Otrkārt, apsūdzētais atzina savu vainu un nožēloja nodarīto, lūdzot iztikt bez pierādījumu pārbaudes. Treškārt, sākumā cietušajam tika konstatēti viegli miesas bojājumi, kas tikai vēlāk pārauga smagos, jo uz galvas palika rēta un nācās matainā daļā izskūt, kā pat cietušais smējās, kaut ko līdzīgu “Nike” firmas zīmei… Galva tagad nesāpot, tikai paniezot. Četrkārt, apsūdzētais iepriekš nebija tiesāts un visādi citādi pozitīva personība. Piektkārt, negadījums notika aiz neuzmanības. Protams, sadursme cietušajam uz velosipēdu ar apsūdzētā džipu varēja beigties daudz bēdīgāk.

Negadījums notika pagājušā gada 20. novembrī ap pulksten 15.10 sarežģītā krustojumā pie Āgenskalna tirgus Rīgā, kur satiekas piecas brauktuves.

Saistītie raksti

“Nezinu, kāpēc es nepamanīju velosipēdistu. Šajā krustojumā vienmēr esmu ļoti uzmanīgs, jo tur visi – gan transporta līdzekļi, gan gājēji – kustas visos virzienos. Arī šoreiz, braucot no Mazās Nometņu ielas, mierīgi apstājos pie zīmēs “Dodiet ceļu”, palaidu garām divas automašīnas, kas brauca pa galveno ceļu un tad griezu ārā. Aldis uz velosipēda, kurš brauca pa galveno ielu līdzās tramvaja sliedēm, kaut kā neierakstījās manā redzeslokā, kaut gan bija gaiša diena, dzēris nebiju, skats brīvs, pa telefonu nerunāju. Līdz pat šai dienai to nesaprotu,” man pēc tiesas teica Anatolijs, kurš pēc krimināllietas izbeigšanas apskāvās ar cietušo, kurš arī bija apmierināts ar tiesas lēmumu.

Valsts policija vēl lems, kādu sodu negadījumu Anatolijam uzlikt administratīvā kārtā – visticamāk viņš tiks sveikā cauri ar soda punktiem.

LA.lv