Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
14. oktobris, 2014
Drukāt

Izceļas kurdu un džihādistu sadursmes

AFP/LETA AFP/LETA

Pie Turcijas robežas uz ziemeļiem no Sīrijas pilsētas Kobanes izcēlušās kurdu un džihādistu sadursmes, kas draud pārraut džihādistu aplenktās Kobanes saikni ar Turcijas robežu un nobloķēt ceļu, pa kuru līdz šim apgabalu pametuši aptuveni 200 000 bēgļu.

Sadursmes, kurās tiek izmantoti automātiskie ieroči un mīnmetēji, notiek nepilnu kilometru no dzeloņstiepļu žoga, kas iezīmē Sīrijas un Turcijas robežu. Tikmēr ASV un tās sabiedrotie veikuši vairākus jaunus uzlidojumus teroristu organizācijas “Islāma valsts” pozīcijām Kobanē un tās apkārtnē. Turcija līdz šim nav iejaukusies kaujās par Kobani, lai gan pastiprinājusi armijas spēkus pie robežas. Turcijas pārstāvis vakar noliedza ASV amatpersonu apgalvojumus, ka Ankara būtu atļāvusi Savienotajām Valstīm izmantot bāzes Turcijā operācijās pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” Sīrijā, bet piebilda, ka sarunas ar ASV turpinās.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+