×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. marts, 2016
Drukāt

Izlaista Janim Rozentālam veltīta pastmarka

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 18. martā, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā no plkst. 9 līdz 17 notiks pirmās dienas zīmogošana pastmarku blokam “Janim Rozentālam – 150”, LA.lv uzzināja Latvijas Pastā.

Savukārt plkst. 12.00 notiks Janim Rozentālam veltītā pastmarku bloka prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja un Saldus novada domes pārstāvjiem.

Atzīmējot Jaņa Rozentāla 150.jubileju, Latvijas Pasts izdevis pastmarku bloku ar divām jaunām pastmarkām, kā arī pirmās dienas aploksni. Jauno pastmarku un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, kura arī piedalīsies pastmarkas prezentācijas pasākumā.

Pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantotas reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem J. Rozentāla mākslas darbiem: “Kārdināšana” (ap 1901), “Kārdināšana” (1913), skatuves priekškara mets Aspazijas lugas “Vaidelote” iestudējumam (ap 1909), “Saules meitas” (ap 1912). Izmantoti materiāli no Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra krājuma.

Latvijā 2016. gads ir pasludināts par Jaņa Rozentāla gadu. Šī gada garumā ar plašu un daudzveidīgu programmu tiek svinēta Jaņa Rozentāla 150.gadadiena visā Latvijā. J.Rozentāls ir viens no nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kas 19. un 20.gadsimtu mijā latviešu profesionālo mākslu pietuvināja Eiropas līmenim. Mākslinieka jubileja iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 9. aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+