×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Izlaiž Jelgavas 750 gadiem veltītu pastmarku (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot Jelgavas pilsētas 750. jubileju, Latvijas Pasts izdod pastmarku, kas šogad būs viens no pilsētu raksturojošajiem simboliem, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 5. februārī no plkst. 10.30 līdz plkst. 18 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī.

Torņa izstāžu zālē plkst. 11 paredzēts arī svinīgs pilsētas jubilejas pastmarkas prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Jelgavas pilsētas domes un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja pārstāvju dalību.

Jaunā pastmarka “Jelgavai 750” izdota 100 000 eksemplāru tirāžā; pastmarkas nominālvērtība ir 1,71 eiro un tā atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru no Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Jaunā izdevuma autors mākslinieks Ģirts Grīva pastmarkas un aploksnes dizainā izmantojis reklāmas un zīmolu izveides speciālista Anša Griķa veidoto Jelgavas pilsētas svētku logo. Tajā par galvenajiem vadmotīviem izraudzīti pieci elementi – vēsture, ūdens, daba, smiltis un cilvēks –, kas raksturo pilsētas un tās iedzīvotāju izaugsmi cauri laikiem.

Svinīgajā pastmarkas prezentācijas pasākumā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī uzrunu teiks Latvijas Pasta valdes loceklis Egons Strazdiņš un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīca un tās tornis, kuru celtniecība uzsākta 1574. gadā, ir viens no pilsētas simboliem. Sv.Trīsvienības baznīca bija viena no pirmajām jaunuzceltajām luterāņu mūra baznīcām Eiropā un pirmā mūra celtne Jelgavā. Otrā pasaules kara laikā tika nopostīta lielākā daļa pilsētas, arī Jelgavas Sv.Trīsvienības dievnams tika sašauts un nodedzināts, militāristu vajadzībām atstājot tikai torni. Sv. Trīsvienības baznīcas tornis kopš 1998. gada iekļauts Valsts Kultūras pieminekļu sarakstā. Torni pēc atjaunošanas atklāja 2010. gada 16. novembrī, tajā atrodas Tūrisma informācijas centrs, vēstures ekspozīcijas, restorāns, izstāžu zāle un skatu laukums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai izlaidīs pastmarku arī Jelgavas nopostīšanas 70.gadadienai?

Draugiem Facebook Twitter Google+