×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

IZM saskaņo sešu skolu apvienošanu un vienas likvidāciju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz šim ar pašvaldībām saskaņojusi sešu skolu apvienošanu, vienas likvidāciju un vienas dibināšanu, informēja ministrijā.

IZM ir saņēmusi vēstules par izglītības iestāžu reorganizāciju un likvidāciju no vairāk nekā desmit pašvaldībām. No vairākām IZM pieprasījusi papildinformāciju, tādējādi visu informāciju par pašvaldību plānotajām skolu tīkla sakārtošanas darbībām 2014.gadā IZM varētu apkopot tuvākā mēneša laikā. Šobrīd ir zināms septiņu skolu liktenis.

Ministrija ir saskaņojusi Jelgavas 1.pamatskolas likvidāciju, iestādi pievienojot Jelgavas 2.internātpamatskolai. Reorganizācija paredzēta 1.jūlijā.

Tāpat atbalstīta Bukaišu pamatskolas un Augstkalnes vidusskolas reorganizācija, tās apvienojot ar šā gada 1.augustu. Jaunās izglītības iestādes nosaukums būs Augstkalnes vidusskola.

Saskaņota arī Tērvetes pamatskolas un Annas Brigaderes pamatskolas apvienošana ar 1.augustu, izveidojot vienu izglītības iestādi – Annas Brigaderes pamatskolu.

IZM devusi akceptu arī Bebrenes vidusskolas un Bebrenes profesionālās vidusskolas reorganizācijai, iestādes apvienojot un izveidojot Bebrenes vispārizglītojošo un profesionālo vidusskolu. Šī reorganizācija jau veikta 7.februārī.

Tāpat saskaņota Kandavas Deju skolas dibināšana.

Jau vēstīts, ka pašvaldībām līdz šā gada 1.martam bija jāiesniedz IZM dokumenti saskaņošanai par plānoto vispārējo izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu.

Saskaņā ar Izglītības likumā noteikto pašvaldību izglītības iestādes dibina, reorganizē un likvidē pašvaldības, to saskaņojot ar IZM vai attiecīgās nozares ministriju. Turklāt pašvaldībai par savu lēmumu ministrija ir jāinformē pusgadu pirms jaunā mācību gada sākuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tūlīt nesamērīgi “apgriezta” finansējuma dēļ likvidēs vakarskolas un valsts finansētas tālmācības vidusskolas un 2,5 milj. trūkstošās naudas tiks atrasts! Ģeniāli!

Draugiem Facebook Twitter Google+