×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Izmaiņas AS «Lauku Avīze» valdē

Par AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētāju kļuvis līdzšinējais izpilddirektors Guntars Kļavinskis, kurš amatā nomaina ilggadējo valdes priekšsēdētāju Viesturu Serdānu. 


 

Viesturs Serdāns, kurš strādājis “Lauku Avīzē” kopš pirmās dienas, ir beidzis aktīvu darbošanos akciju sabiedrībā un turpmāk pievērsīsies privātajam biznesam uzņēmumā “Valguma pasaule”. Jaunais valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis jau 2010. gadā uz laiku bija kļuvis par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju un tāpēc viņa iecelšana šajā amatā līdzšinējā situācijā ir likumsakarīga. AS “Lauku Avīze” valdē turpinās strādāt Aigars Stankēvičs, Gunārs Lācis un Monika Zīle.

 

Guntars Kļavinskis: Stāvam uz straujākas attīstības ceļaKlavinskis_VS_2

Viesturs Serdāns ir viens no mūsu avīzes un arī akciju sabiedrības faktiskajiem dibinātājiem. Viņš pielicis savu roku, sirdi un prātu no pirmās sešpadsmitlapu “Lauku Avīzes” reizi nedēļā līdz šodienas “Latvijas Avīzes” vēl lielākam apjomam katru darbadienu. Viesturs kopā ar Voldemāru Krustiņu ir veidojis “LA” kolektīvu – mūs visus gan pieņēmis darbā, gan iedvesmojis ar jaunām idejām, gan rosinājis dažādas akcijas, radījis citus jaunus izdevumus. Visu to spējis panākt, kas ir retums šodienas preses tirgū, bez finansiāliem zaudējumiem un aizņemšanās.

Viestura lēmums paiet malā no akciju sabiedrības ikdienas vadības personīgi man nav pārsteigums, jo viņš savu vēlmi pauda pirms kāda laika. Tā tomēr ir negribēta ziņa, jo liek mums pārējiem vēl vairāk saspringt iepriekš izvirzīto mērķu sasniegšanā ar esošajiem spēkiem. Mums šodien nav lielas izvēles – var tikai vēl vairāk modernizēt un straujāk attīstīt “LA” plašsaziņas līdzekļu platformu.

Laikraksta “Latvijas Avīze” līderpozīcijas latviešu preses tirgū (gan abonentu skaita, gan kioskos pārdoto eksemplāru ziņā) ir gan jānosargā, gan vēl vairāk jānostiprina, it īpaši virtuālajā vidē. Nemainīgas “LA” ir līdz šim iedibinātās labās žurnālistikas tradīcijas, laikrakstu un žurnālu redakcionālā neatkarība. Kā turpmāk attīstīt “Latvijas Avīzi”, “Praktisko Latvieti”, “Mājas Viesi”, “36,6 oC”, “Agro Topu”, jāspriež kopā ar šo izdevumu redakcijas kolektīviem. Jādomā, kādus jaunus izdevumus izdot.

Nemainās arī akciju sabiedrības ikdienas vadība un valde, kuru man uzticēts vadīt un kurā ir cilvēki, ar kuriem gadu gadiem plecu pie pleca strādāts šajā redakcijā.

Uzdevums jau paliek iepriekšējais: būt par orientieri sarežģītajā un dinamiskajā dzīvē un sniegt ikdienā nepieciešamu informāciju pēc iespējas plašākam latviešu lasītāju lokam. Lasītājs ir un paliek galvenais un vienīgais informācijas pasūtītājs saviem izdevumiem.

 

Vizītkarte

Guntars Kļavinskis

AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs

* dzimis 1972. gada 9. aprīlī Neretā;

* precējies, trīs bērni;

* maģistra grāds ekonomikā iegūts Latvijas Lauksaimniecības universitātē;

* “Lauku Avīzē” strādā kopš 1996. gada – par finanšu direktoru, vēlāk direktoru rīkotāju, līdz šim – par izpilddirektoru;

* no 2003. gada – arī AS “Lauku Avīze” valdes loceklis, pusgadu bijis arī valdes priekšsēdētājs;

* AS “Kurzemes radio” padomes priekšsēdētājs;

* bijis SIA “TV Kurzeme” valdes priekšsēdētājs, SIA “LA Valgums” un SIA “Latgales druka” valdes loceklis;

* vaļasprieki: ceļošana, medības, kalnu slēpošana, zemūdens niršana, literatūra, fotografēšana.

 

 

Viesturs Serdāns: Paliksim vajadzīgi cits citam

Serdans_VS_2Četrdesmit  gadi žurnālistikā, no tiem gandrīz apaļi 25 “Latvijas (Lauku) Avīzē”. Tāds ir mans līdzšinējais darba mūžs. 

Lēmumu pārtraukt vadīt AS “Lauku Avīze” valdi pieņēmu, neviena no malas nepierunāts.

Jo beidzot pats sev pajautāju: ko īsti tu, Viestur, šai dzīvītē, savos piecdesmit piecos gados, vēlies darīt visvairāk un – arī sev? … Jāatzīst, ka mans prāts ilgu laiku vēl bija te, Rīgā, “Latvijas Avīzē”, bet sirds – tur, Tukuma pusē pie Valguma ezera, meža vidū atpūtas bāzē “Valguma pasaule”, kur šopavasar mūsu ģimene izveidoja pirmo baskāju taku Baltijas valstīs un kur vēl tik daudz nerealizētu ideju sakrājies.

Ar divdesmit četrām stundām diennaktī man pēkšņi bija kļuvis par maz, lai visu iespētu gan šeit, gan tur…

Tāpēc lēmums aiziet no AS “Lauku Avīze” valdes vadīšanas man šķiet godīgs un pareizs. Rīgā paliek stabils darba spara pilns kolektīvs, kas pat ekonomiskajai krīzei spējis iet cauri, saglabājot “Latvijas Avīzei” vislielāko lasītāju skaitu valstī, un finansiāli strādā ar nelielu, bet peļņu.

Toties “Valguma pasaule” pagaidām ir kā tāda “neiespējamā misija”, kas kādam tomēr jāiespēj. Mana pārliecība: tikai tie sapņi ir skaisti, kas ir īstenojami.

Paldies kolēģiem, ar kuriem daudz, daudz pudu sāls pa šiem gadiem kopīgi patērēts!

Arī bez manas klātbūtnes ar “Latvijas Avīzi” nekas slikts notikt vienkārši nevar, bet bez tavas, cienījamais lasītāj, ieinteresētības to abonēt, nopirkt un lasīt – gan.

Paliksim vajadzīgi cits citam.

 

 

Vēlam sekmes!

Viesturam Serdānam AS “Lauku Avīze” attīstībā bijusi svarīga loma, izveidojot un vadot vienu no lielākajām izdevniecībām, kā arī lielāko dienas laikrakstu Latvijā. Šo gadu laikā uzņēmums audzis un laikraksts “Latvijas Avīze” arvien bijis Latvijas iedzīvotāju mīlētākais un abonētākais. AS “Lauku Avīze” padome izsaka pateicību par šajos 25 gados ieguldīto darbu un vēl vislabākās sekmes turpmākajā darbībā!

AS “Lauku Avīze” padome

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+