×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2017
Drukāt

Izplata baumas par NATO iziršanu. “Latvijas Avīze” atmasko (14)

Slovakija

Krievijas ziņu portāli tiražē apgalvojumu, ka Slovākija varētu kļūt par pirmo valsti, kas pametīs NATO. Pamats tādam uzskatam ir valsts parlamentā pārstāvētās “Tautas partija – mūsu Slovākija”, dažkārt partijas līdera Marjana Kotlebas vārdā sauktas arī par “Kotlebas partiju”, uzsāktā kampaņa parakstu vākšanai petīcijai par referenduma sarīkošanu Slovākijas aiziešanai no alianses. Petīcijas iesniegšanai un referenduma sarīkošanai saskaņā ar konstitūciju nepieciešami 350 tūkstoši parakstu un vairāk nekā 150 tūkstoši (Krievijas mediji to sauc par “pusi”) jau savākti. Esot pamats uzskatīt, ka partija procesu novadīs līdz galam un referendumu sarīkos tuvāko divu gadu laikā, kas nozīmē, ka 2020. gadā Slovākija atstās NATO. Mediji citē Kotlebas partijas pārstāvja teikto: “Aizsedzoties ar cīņu par cilvēktiesību ievērošanu un demokrātiju, NATO turpina suverēnu valstu sagraušanu. Šis militārais bloks ir viens no ASV ekspansijas ieročiem, ar kuru tā mēģina kontrolēt patēriņa tirgus un neatkarīgu valstu resursus.” Turklāt iedzīvotāji esot neapmierināti ar NATO bāzu izvietošanu valstī, atbalsts aliansei sabiedrībā rūkot – pēc pēdējām aptaujām 47% slovāku vēlētos, lai valsts būtu neitrāla. Visā valstī notiek protesta mītiņi, kuru dalībnieki paužot neapmierinātību arī pret Slovākijas kā tranzītvalsts izmantošanu NATO karaspēka pārsviešanai uz austrumiem. Kā “neatkarīgs eksperts” tiek citēts promaskaviski noskaņotais slovāku komentētājs Broņislavs Fabri: “Faktiski Slovākija ir kļuvusi par mākslīgi radītā Rietumu un Krievijas konflikta ķīlnieci. Aizvien vairāk Austrumeiropas iedzīvotāju nonāk pie sapratnes, ka dalība NATO ir pilnīgā pretrunā ar viņu nacionālajām interesēm.”

 

Izcelsme un izplatība

Baumas par Slovākijas aiziešanu no ES un NATO Krievijas medijos ir izplatītas arī agrāk. Pagājušajā gadā uz Lielbritānijas breksita notikumu viļņa līdzīgā stilā tiražēja ziņu par Kotlebas partijas iniciēto parakstu vākšanu par Slovākijas aiziešanu no ES, tomēr pēdējā laikā par to vairs nekas nav dzirdēts. Jaunākais ar NATO saistītais vilnis sākās ar avīzē “Izvestija” 18. maijā publicēto laikraksta korespondenta sarunu ar Kotlebas partijas preses sekretāru Milanu Ugriku. Saruna ir daļa no plašāku materiāla par tematu, ko pārtvēra citi krievvalodīgie ziņu portāli, piemēram, aģentūra “RIA Novosti”. Tur vēl vairāk sabiezinātas krāsas ar citātiem no politologa Anatolija Petrenko sacītā radiostacijai “Sputnik”, ka Slovākijas gadījumam var būt precedenta raksturs: “Notiek taču vēsturiska lieta. Nav svarīgi, cik liela ir šī valsts; tā ir pilntiesīgs NATO dalībnieks. Bet, ja pilntiesīgs NATO loceklis paziņo par savu izstāšanos un tai tā izdodas, to atlaiž, tad tas ir precedents daudziem.” Petrenko uzsver, ka neesot svarīgi, cik liela ir partija, kas jautājumu aktualizējusi, svarīgi, ka tā “noķērusi vilni”. Tomēr daudz kas tagad esot atkarīgs no Slovākijas valdības, vai tā ieklausīsies viedoklī un spēs pretoties “NATO un ProNATO spēcīgajam spiedienam”. “Es neizslēdzu, ka tagad viņu (Kotlebas partijas) rīcībā sāks meklēt “Krievijas roku”. Un, protams, noteikti atradīs: sak, viena vecmāmiņa Slovākijā teica, ka Krievija tai samaksājusi, lai nobalso par izstāšanos no NATO. Un sāksies,” tā politologs, kurš pārstāv Maskavas apgabala reģionālo augstskolu “Sociālās vadības akadēmija”.

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. krievnacisti cūkojas? Atbildēt

  Kāpēc nav iespējams atvērt rakstu tepat blakus ar nosaukumu “”Krievijas interese ir mazināt lepnumu par valsts simtgadi.” Intervija ar Andi Kudoru ??

 2. ja latvijas pildīs savas 2 % saistības NATO ne-iz-irs !
  Ir neceriet, boļševiki !!!

 3. drīz kāds IZIRS PATS NO SAVIEM MELIEM!

 4. “Latvijas Avīze” atmasko (6)

  Kas var būt riebīgāks par kangaru avīzi, kura tiražē baumas…? Fui fui fui !

 5. Kremļa sučku “slapjie sapņi” jau kļūst smieklīgi.

 6. KRIEVU IMPĒRIJA IZIRST !! Atbildēt

  Karēļi, komieši, mordovieši, marieši, čuvaši, udmurti, tatāri, baškortostanieši, kalmiki, adigejieši, karačai-čerkesieši, kabardino-balkārieši, dagestanieši, inguši, čečeņi, osetieši, altajieši, kakasieši, burjati, tuvieši, jakuti drīz iegūs NEATKARĪBU.

 7. В принципе, нет ничего не возможного. Кто сказал, что НАТО это навсегда?! Как вступили, так и выйти можно наверняка. Всё в руках самого народа, пусть решают сами. Главное, чтобы политики не мешали этому.

  • Tiešām, kur rakstā rakstīts, ka NATO būtu uz mūžu?! Bet tas, ka kāda galēji radikāla mazpartija ar neonacistiskām nosliecēm izdomā vākt parakstus, nenozīmē, ka savāks, un, ka tad vairākums pēkšņi nobalsos par izstāŝanos, un, ka tad arī citi uzreiz ņems un sāks stāsies ārā. Vesela virkne arvien mazticamāku varbūtību, ko naski cenšas pasniegt bezmaz vai kā kaut kādu NATO galu.

  • Ja jau sabruka PSRS un varētu sabrukt ES un NATO, tad kāda Sātana pēc gan vispirms nevarētu sabrukt “veļikaja preveļikaja”, kas turas tikai uz kremļa impērijā iesprostoto mazo tautu zemju izlaupīšanas?

Draugiem Facebook Twitter Google+