×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Izraēla vīlusies Irānas jautājumam veltītajā Obamas runā (1)

obama2

Izraēlas lielākie laikraksti pauda vilšanos par ASV prezidenta Baraka Obamas runu, kurā viņš uzsvēra, ka krīze, ko izraisījusi Irānas kodolprogramma, jāatrisina diplomātiskā ceļā.

Šādu nostāju Obama pauda svētdien, uzrunājot ietekmīgās ASV Izraēlas lobija organizācijas AIPAC delegātus. “Obama solīja, ka Savienotās Valstis neakceptēs Irānas kodolieročus,” populārajā laikrakstā “Yediot Aharonot” raksta Sima Kadmons. “Bet mums ir arī jāpievērš uzmanība tam, kas netika pateikts. Obama nepakustējās ne par milimetru no savas pozīcijas, un atbilstoši tai vienīgais veids, kā nepieļaut kodolieroču iegūšanu, ir pārliecināt Irānu, lai tā no tiem atsakās pati pēc savas gribas.”

Uzrunā Obama pauda noteiktu atbalstu Izraēlas atteikumam pieņemt ar kodolieročiem bruņotas Irānas ideju. Prezidents arī atbalstīja Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību, kā arī solīja, ka “nekavēsies pielietot spēku”, ja tas būs nepieciešams. Tomēr viņš arī norādīja, ka ASV lietos militāru spēku vienīgi tad, kad visi diplomātiskie līdzekļi būs izsmelti. “Obama negaidīja līdz šodienas privātajām sarunām ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, lai izskaidrotu savu pozīciju Irānas kodolprogrammas jautājumā,” raksta kreisais laikraksts “Haaretz”, norādot, ka prezidents “mudinājis visus nolikt kara bungas malā”.

Izraēla vairākkārt apliecinājusi, ka neizslēdz iespēju pielietot militāru spēku, lai nepieļautu, ka Irāna iegūst kodolieročus, tomēr Obama kritizēja “izplūdušās runas par karu” un aicināja būt pacietīgiem, skaidrojot, ka koordinēta starptautiska spiediena rezultātā izdosies piespiest Teherānu sēsties pie sarunu galda. Irānas kodolprogramma satrauc Rietumus un Izraēlu, kas tur Teherānu aizdomās par mēģinājumu radīt kodolieročus. Savukārt Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+