Izraēla vīlusies Irānas jautājumam veltītajā Obamas runā 0

Izraēlas lielākie laikraksti pauda vilšanos par ASV prezidenta Baraka Obamas runu, kurā viņš uzsvēra, ka krīze, ko izraisījusi Irānas kodolprogramma, jāatrisina diplomātiskā ceļā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Šādu nostāju Obama pauda svētdien, uzrunājot ietekmīgās ASV Izraēlas lobija organizācijas AIPAC delegātus. “Obama solīja, ka Savienotās Valstis neakceptēs Irānas kodolieročus,” populārajā laikrakstā “Yediot Aharonot” raksta Sima Kadmons. “Bet mums ir arī jāpievērš uzmanība tam, kas netika pateikts. Obama nepakustējās ne par milimetru no savas pozīcijas, un atbilstoši tai vienīgais veids, kā nepieļaut kodolieroču iegūšanu, ir pārliecināt Irānu, lai tā no tiem atsakās pati pēc savas gribas.”

Uzrunā Obama pauda noteiktu atbalstu Izraēlas atteikumam pieņemt ar kodolieročiem bruņotas Irānas ideju. Prezidents arī atbalstīja Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību, kā arī solīja, ka “nekavēsies pielietot spēku”, ja tas būs nepieciešams. Tomēr viņš arī norādīja, ka ASV lietos militāru spēku vienīgi tad, kad visi diplomātiskie līdzekļi būs izsmelti. “Obama negaidīja līdz šodienas privātajām sarunām ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, lai izskaidrotu savu pozīciju Irānas kodolprogrammas jautājumā,” raksta kreisais laikraksts “Haaretz”, norādot, ka prezidents “mudinājis visus nolikt kara bungas malā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izraēla vairākkārt apliecinājusi, ka neizslēdz iespēju pielietot militāru spēku, lai nepieļautu, ka Irāna iegūst kodolieročus, tomēr Obama kritizēja “izplūdušās runas par karu” un aicināja būt pacietīgiem, skaidrojot, ka koordinēta starptautiska spiediena rezultātā izdosies piespiest Teherānu sēsties pie sarunu galda. Irānas kodolprogramma satrauc Rietumus un Izraēlu, kas tur Teherānu aizdomās par mēģinājumu radīt kodolieročus. Savukārt Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem.