Uncategorized

Izraēlas ĀM ierosina gāzt Abasu 0

Foto – AFP

Izraēlas Ārlietu ministrija ierosinājusi gāzt palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu (attēlā), ja ANO šomēnes atbalstīs viņa lūgumu piešķirt Palestīnai pieaicinātas valsts statusu.

“Abasa režīma gāšana šajā gadījumā varētu būt vienīgā izvēle,” teikts ministrijas dokumenta projektā, kas nonācis ziņu aģentūras AFP rīcībā. “Jebkura cita alternatīva nozīmētu pacelt balto karogu un atzīt, ka Izraēlas vadības centieni risināt šo izaicinājumu cietuši neveiksmi.” Sagaidāms, ka šo dokumenta projektu atbalstīs ārlietu ministrs Avigdors Lībermans, kurš tad to iesniegs Izraēlas amatpersonām, kas strādā pie Telavivas atbildes uz palestīniešu prasību ANO.

Atbilstoši mediju ziņām Lībermans jau iepriekš paudis viedokli, ka palestīniešu pašpārvalde būtu likvidējama, ja viņu prasība ANO gūs sekmes. Izraēlai “no Abasa jāpiedzen augsta samaksa”, un, ja Palestīna ANO tiks atzīta par valsti, “tas ir jāuzskata par sarkanās līnijas pārkāpšanu”, teikts ministrijas dokumenta projektā. Lībermans Eiropas Savienības augstajai ārlietu pārstāvei Ketrinai Eštonei teicis, ka ir atbalstījis palestīniešu pašpārvaldes likvidēšanu, 5. novembrī ziņoja Izraēlas Desmitais kanāls. “Ja palestīnieši dosies uz ANO Ģenerālo asambleju ar jaunu vienpusēju iniciatīvu, viņiem ir jāzina, ka pret viņiem tiks sperti nopietni Izraēlas un ASV soļi,” atbilstoši telekanāla informācijai Lībermans vēl 24. oktobrī teicis Eštonei. “Ja palestīnieši īstenos savu projektu ANO, viņi pavisam noteikti iznīcinās izredzes uz miera sarunām. Ja viņi neatkāpsies no šī projekta, es panākšu, ka palestīniešu pašpārvalde sabrūk.”

Lūgums piešķirt palestīniešiem pieaicinātās valsts statusu ANO tiks iesniegts 29. novembrī, apstiprināja Abass. Ar šādu paziņojumu palestīniešu prezidents nāca klajā pēc Kairā aizvadītajām sarunām ar Arābu līgas ģenerālsekretāru Nabilu al Arabi. Šobrīd Palestīnas Atbrīvošanās organizācijai ANO ir novērotāja statuss.

LA.lv