Latvijā
Rīga

Izsludina Dailes teātra skvēra labiekārtojuma metu konkursu0


Dailes teātris.
Dailes teātris.
Foto: LETA

Izsludināts Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkurss, informē Rīgas dome.

Rīgas domes Īpašuma departaments izsludinājis pieteikšanos līdz 5.martam metu konkursam zemesgabaliem Brīvības ielā 75 un Šarlotes ielā 5.

“Par Dailes teātra skvēra sakārtošanu un izmantošanu tiek diskutēts jau vairākus gadus. Tāpēc pagājušā gada rudenī vienojāmies ar Kultūras ministrijas, Valsts nekustamo īpašumu un Dailes teātra vadību par metu konkursa izsludināšanu, ar kura starpniecību varētu rast risinājumu pilsētas centra teritorijas sakārtošanā un labiekārtošanā, lai tā atbilstu mūsdienu pilsētvides prasībām un saglabā kultūrvēsturiskā būvmantojuma vērtības,” saka Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Dome iecerējusi teritorijas atjaunošanu realizēt līdz teātra 100.gadadienai – 2020.gada novembrim.

Teritorija pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums – teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir VNI pārvaldībā, atlikusī daļa Brīvības ielas pusē no kasēm līdz Matīsa ielai – Rīgas pašvaldības īpašumā.

Metu konkursa žūrijas komisiju vadīs Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks ir Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Komisijas sastāvā ir Valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Kitija Gruškevica, VSIA “Dailes teātris” direktors Andris Vītols, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Viesturs Brūzis, kā arī arhitekti – Ineta Tumaševska, Jānis Lejnieks, Ieva Zībarte un Daiga Veinberga.

Skvērs pie Dailes teātra ir Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorija.

Skvērs izveidots 1976.gadā, kad šajā vietā uzbūvēja Dailes teātra ēku.

1999. gadā skvērā atklāja māksliniekam Voldemāram Irbem veltītu pieminekli.

LA.lv