Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Izsolē nonāks Bredberija mākslas kolekcija

Foto: livescience.comFoto: livescience.com

Sarosieties, Bredberija fani: izsolē tiešsaistē ceturtdien, 25. septembrī, nonāks rakstnieka zinātniskās fantastikas priekšmetu un mākslas kolekcija, raksta portāls livescience.com.

Rejs Bredberijs (1920-2012) vislabāk pazīstams ar saviem romāniem “Pieneņu vīns”, “451 grāds pēc Fārenheita”, kā arī ar stāstu krājumu “Marsiešu hronikas”.

Rakstnieks pēc nāves atstāja milzīgu kolekciju ar mākslas darbiem un piemiņas objektiem, kurus iespaidojusi zinātniskā fantastika. Izsolē citastarp tiks piedāvāti Bredberija grāmatām veidoto zīmējumu oriģināli (latviešu izdevumiem oriģinālais noformējums padomju laikā netika saglabāts), kā arī mākslasdarbs par klasisku Velsa romāna “Pasauļu karš” tēmu un vairāki 20. gadsimta 40. gadu komiksi.

Bredberijs kolekcionēja arī oriģinālos animācijas filmu zīmējumus uz celulozes, starp kuriem īpaši izceļas 1937. gadā Volta Disneja studijā uzņemtās animācijas filmas “Sniegbaltīte” kulminācijas aina, kurā par raganu pārģērbusies ļaunā pamāte piedāvā meitenei saindēto ābolu. Sākumcena šim zīmējumam noteikta 21 000 dolāra apmērā.

Pievienot komentāru

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+