×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Izsolē pārdos ļoti retu zilo dimantu; iepriekšējo Ķīnas magnāts nopircis septiņgadīgajai meitai

Foto: Sotheby's izsoļu nams.Foto: Sotheby's izsoļu nams.

Honkongā aprīlī tiks izsolīts rets zilais dimants, kas varētu tikt pārdots par 30 līdz 35 miljoniem ASV dolāru (28 līdz 32 miljoniem eiro), kļūstot par dārgāko Āzijā pārdoto dārgakmeni, piektdien paziņojis izsoļu nams “Sotheby’s”.

10,10 karātu dimants tiks izsolīts 5. aprīlī Honkongā.

“Sotheby’s” to raksturojis kā lielāko zilo ovālo dimantu, kāds jebkad parādījies izsolēs, piebilstot, ka tas ir “iekšēji nevainojams”.

Dimants, kas ir nedaudz lielāks par mandeli, iegūts Dienvidāfrikas raktuvēs un bija viens no 12 dimantiem, kas par godu 2000. gada sagaidīšanai tika izstādīts Londonas arēnā “Millenium Dome”.

“Sotheby’s” pārstāvis norādīja, ka pasaulē ir tikai aptuveni desmit tādu dimantu, kas ir tik dzīvi zilā krāsā ar vairāk nekā desmit karātiem, tādēļ izsolāmais eksemplārs uzskatāms par ļoti, ļoti retu.

Visdārgāk pasaulē pārdotais dimants tika izsolīts pirms pieciem mēnešiem Ženēvā par 48 miljoniem ASV dolāru. To iegādājās Āzijas nekustamo īpašumu magnāts Džozefs Lau savai septiņus gadus vecajai meitai, un dimants nākamajā dienā pēc izsoles tika pārdēvēts par “Žozefīnes zilo mēnesi”. Tāpat viņš jaunākajai meitai iegādājās arī ļoti vērtīgo rozā dimantu, savukārt vecākā meita Zoī jau pirms tam no tēva saņēmusi citu zilo dimantu, kā arī 10,1 karāta rubīnu un dimantu brošu.

Izsolē Honkongā pēdējais rekords tika uzstādīts 2013. gadā, kad baltais dimants tika pārdots par 30,6 miljoniem ASV dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+