Kultūra
Pasaulē

Izstādē “Tutanhamona dzintars” varēs digitāli “pieskarties” eksponātiem0

Publicitātes foto

No 2014. gada 15. novembra līdz 2015. gada 25. janvārim Mākslas muzejā “Rīgas Birža” skatītāji varēs ne tikai aplūkot Senās Ēģiptes mākslas artefaktus Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstādē “Tutanhamona dzintars”, bet arī pētīt un pat “pieskarties” tiem interaktīvā spēlē “Vārti uz Ēģipti”, informē muzeja pārstāvji.

Interaktīvais ekspozīcijas papildinājums “Vārti uz Ēģipti” ir veidots kā moderno tehnoloģiju un senlietu saspēle. Izstādes “Tutanhamona dzintars” apmeklētāji tiek aicināti doties virtuālā ceļojumā pa noslēpumaino valsti Nīlas ielejā, iepazīstot vietas, no kurām ir nākuši Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošie Senās Ēģiptes mākslas objekti.

Sakāru pārstāv ekspozīcijā aplūkojamā Merira skulptūra, no Valdnieku ielejas apkārtnes visticamāk nākusi rīdzinieku iemīļotā mūmija ar sarkofāgu, kā arī dažādi skarabeji un šabti. Savukārt no Nakadas uz Latviju kādreiz atceļojuši pirmsdinastijas keramikas trauki, kas ir uzskatāmi par ļoti vērtīgiem muzeja kolekcijas priekšmetiem.

Uzliekot 3D brilles, apmeklētājs tiks ievests virtuālā pasaulē, kas paveras īpašā LG Gallery OLED televizora ekrānā. Ar 3D modeļu palīdzību senos mākslas darbus būs iespēja izpētīt daudz tuvāk, tādējādi paspilgtinot estētisko un izziņas pieredzi ar pārsteidzošiem atklājumiem. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja arī iepazīt Latvijā vienīgās Senās Ēģiptes mūmijas sejas vaibstus – tos digitalizējis 3D mākslinieks no Brazīlijas Sisero Moraess (Cícero Moraes), bet “atdzīvinājuši” Latvijas programmētāji. Cilvēks, no kura tapusi mūmija, dzīvojis XXII dinastijas valdīšanas laikā 10. gadsimtā pirms mūsu ēras.

Muzeja speciālisti stāsta, ka līdz šim digitālās tehnoloģijas muzejā lielākoties bijušas balstītas uz ekrānu – datora monitors, skārienjūtīgie ekrāni un citi virtuālās komunikācijas līdzekļi. Jaunā projekta ietvaros pirmo reizi Mākslas muzejā “Rīgas Birža” izmantotas gan ekrāna, gan stereo 3D piedāvātās iespējas, gan uz cilvēka kustību reaģējošais Kinect.

Spēle “Vārti uz Ēģipti” būs pieejama Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Jūgenda salonā, kas atrodas blakus Lielajai zālei, izstādes “Tutanhamona dzintars” norises laikā. 3D brilles skatītāji varēs saņemt uz vietas bez papildu maksas. Plānots, ka interaktīvā spēle turpinās priecēt muzeja apmeklētājus arī pēc izstādes.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
FOTO. Kā izskatās jaunajā Ventspils koncertzālē “Latvija”?
13 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Karlovi Varu festivāls – ne tikai “uz Austrumiem no Rietumiem”
17 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Video: Klaviermākslas meistari iesaistās sīvā pianistu kautiņā
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
1 stunda
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Petraviča nepatīkami pārsteigta par bāriņtiesu neieinteresētību atrast bērnam ģimeni
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
3 stundas