×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Izstāžu saglabāšanā Stūra mājā nākamgad vajag nepilnus 200 000 eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Izstādes “Stūra māja. Lieta nr. 1914/2014” darbības turpināšanai nākamgad nepieciešams 193 881 eiro, aģentūrai BNS pastāstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Viņa norādīja, ka šajos “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) veiktajos aprēķinos iekļauti regulārie maksājumi par ēku un vienreizējie ieguldījumi ēkas infrastruktūrā – nomas, elektrības, ūdens, kanalizācijas, signalizācijas un citu saimniecisko izdevumu nomaksa, apkures ierīkošana, telpu pielāgošana, lai nodrošinātu apmeklētāju servisu un apkalpošanu.

Tāpat summā ietilpst vienreizēji izdevumi izstādes satura uzturēšanai – materiālu un mākslinieka pakalpojumu iegāde izstādes papildināšanai, videotehnikas un datortehnikas iegāde, darba apstākļiem piemērota apģērba iegāde izstādes personālam – un regulārie izdevumi izstādes funkcionēšanas nodrošināšanai – personāla (gidi, vēsturnieks/speciālists, apsargi, tehniķis) atlīdzība, biļešu pārdošanas ārpakalpojums, reklāmas izdevumi, biroja un administratīvie izdevumi, apdrošināšana un citi izdevumi.

Grīnfelde uzsvēra, ka Kultūras ministrija (KM) ir sagatavojusi un iesniegusi skatīšanai Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu, taču tas diemžēl otrdienas valdības sēdes darba kārtībā nav iekļauts un nav zināms, kad to skatīs.

Viņa arī sacīja, ka, pēc KM uzskata, jāsaglabā tā Stūra mājas daļa, kas atzīta par valsts nozīmes vēsturiska notikuma vietu – ēkas 1.stāvs un pagrabstāvs.

“Ņemot vērā sabiedrības interesi un pieprasījumu, KM ieskatā ēkas daļa, kas ir atzīta par valsts nozīmes vēsturiska notikuma vietu (ēkas 1. stāvā un pagrabstāvā), ir jāsaglabā, respektējot kultūras pieminekļa vērtības, un tai ir jābūt publiski pieejamai. Publisko pieejamību var nodrošināt Okupācijas muzeja izstādes “Stūra māja. Lieta nr. 1914/2014″ darbības turpināšanās. Ēkas pārējās daļas izmantošana paliek atklāts jautājums, kura risināšana ir ēkas īpašnieka VNĪ kompetence,” paskaidroja KM pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+