×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Izturīgas plastmasas etiķetes, lai šķirnes nesajauktos (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pašlaik, kad dārzs atpūšas ziemas miegā, brīvo laiku varam veltīt nepieciešamā inventāra sarūpēšanai un, piemēram, izgatavot izturīgas un ilgmūžīgas etiķetes.

Puķkopja Jāņa Dukaļska krāšņi ziedošie tulpju, narcišu, hiacinšu un citu sīpolpuķu lauki Daugmales pagastā pavasarī atgādina Holandi miniatūrā. Lai daudzās šķirnes nesajauktos, katrai nepieciešama etiķete. Pirkt amatieriem domātās etiķetes mazos fasējumos ir dārgi, tāpēc prātīgāk ir gatavot pašam.

Etiķetēm piemērotu izturīgu plastmasu puķkopis meklējis vairākus gadus. Šim mērķim labi noder plastmasa no veco ledusskapju iekšpuses apšuvuma. To ar ripzāģi sagriež apmēram 10 x 2,5 cm gabaliņos. Plastmasas atgriezumus par lētu naudu var arī nopirkt firmas “Kviller” veikalā Rīgā (netālu no Zemitāna stacijas, K. Barona ielā 136d).

Vēl Jānis Dukaļskis pārliecinājies, ka nosaukumu rakstīšanai vislabākais ir dārzkopjiem domātais firmas “Artline” marķieris Garden Marker. Tos tirgo dārzkopības preču veikalos “Silja” par 1,58 eiro gabalā. Ūdensizturīgus marķierus var nopirkt būvmateriālu veikalos.

Etiķetes zemē jāsprauž dziļi, visā garumā, lai ziņkārīgās vārnas nepamanītu un neizrautu. Lai etiķeti varētu atrast, blakus iesprauž koka mietiņu.

Ja nav laika etiķetes gatavot pašiem, tās nelielos fasējumos var nopirkt firmā “Agrimatco” (Rīgā, Tīraines ielā 5c). Baltas etiķetes (100 gab.) maksā 5,31 eiro.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šim mērķim labi noder plastmasa no veco ledusskapju iekšpuses apšuvuma. To ar ripzāģi sagriež apmēram 10 x 2,5 cm gabaliņos. Plastmasas atgriezumus par lētu naudu var arī nopirkt firmas “Kviller” veikalā Rīgā (netālu no Zemitāna stacijas, K. Barona ielā 136d).
    – Par puķu podiem: Kāpēc pirkt puķu podus? Var taču miskastē savākt vecās sulu un piena tetrapakas, tur var stādīt augus. Ja vajag lielus podus, tad var izmantot vecus spaiņus un nevajadzīgas bļodas, derēs arī vecās santehnikas izlietnes (vai bidē – tas smalkākiem dārziem). Lielākiem stādījumiem izmantosim vecās, lielās, caurās vannas. Oriģināls dizains dārzā būs vecās autoriepas dobju vietā.

Draugiem Facebook Twitter Google+