Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
8. janvāris, 2015
Drukāt

Izveido zīmi no Latvijā audzētām vistām ražotu produktu atpazīšanai

LETALETA

Lai Latvijas iedzīvotāji veikalu plauktos varētu atpazīt vietējo vistas gaļas produkciju, kas izgatavota tikai no Latvijā audzētu vistu gaļas, Latvijas vadošie putnu gaļas ražotāji AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “Lielzeltiņi” 12. janvārī prezentēs atpazīstamības zīmi, kas apliecinās vistas gaļas vietējo izcelsmi, augsto kvalitāti, uzturvērtību un vistu audzēšanā ievēroto augstāko biodrošību, informē “Putnu fabrikas Ķekava” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Misiņa.

Misiņa skaidro, ka ap 46% jeb 16 tūkstoši tonnu Latvijas tirgū nopērkamās vistas gaļas tiek importēts no ārvalstīm. AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “Lielzeltiņi” Latvijas tirgū 2013. gadā pārdeva 21 000 tonnu vietējās produkcijas, kas ir vairāk nekā puse no kopējā patēriņa.

Misiņa arī norādīja, ka Latvijā kā Eiropas Savienības dalībvalstī putni tiek audzēti atbilstoši stingrai ES likumdošanai un Eiropas Padomes direktīvai, kuru noteiktie standarti ir visaugstākie pasaulē.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+