×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Ja LPS panāktu izmaiņas IIN sadalē, Rīga varētu atgriezties savienībā

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) panāks izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalē par labu pašvaldībām, Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) sola Rīgas atgriešanos savienībā “ar ziediem un konfektēm”.

Ušakovs otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka ir gandarīts par LPS pēdējā laika aktivitāti. “Mēs redzam [to] ar ārkārtas sēdēm un diezgan stingru pozīciju, kādam ir jābūt nodokļu sadalījumam. Tas ir apsveicami, un mēs skatīsimies, cik ilgi tik aktīvi Pašvaldību savienība rīkosies tālāk un, izejot no tā, vērtēsim arī savu tālāko rīcību,” teica Rīgas mērs.

Uz jautājumu, vai Rīga varētu atgriezties LPS, ja organizācija panāktu pašvaldībām labvēlīgāku IIN sadalījumu nākamā gada budžetā, Ušakovs atbildēja: “Ja Pašvaldību savienība dabūs kaut minimālas izmaiņas nodokļu sadalē, mēs, protams, atgriezīsimies. Mēs vēl paņemsim ziedus un konfektes.”

Jau vēstīts, ka Rīgas dome 23.oktobrī pēc garām un plašām diskusijām nobalsoja par izstāšanos no šīs organizācijas, tādējādi protestējot pret piekāpšanos valdībai iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē.

Ārkārtas sēdē otrdien par izstāšanos nobalsoja 31 deputāts, pret bija 13, bet atturējās divi deputāti.

Rīgas mērs Nils Ušakovs bija aicinājis lemt par Rīgas izstāšanos no LPS, jo organizācija sarunās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) proporcijām nav spējusi aizstāvēt pašvaldību intereses. LPS domes sēdē iepriekš tika atbalstīts valdības piedāvājums nākamgad saglabāt esošo proporciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē, kur 80% no iekasētā nodokļa nonāk pašvaldību budžetos, bet 20% ‒ valsts budžetā.

LPS domes ārkārtas sēdē 24.oktobrī nolēma prasīt valdību kompensēt negūtos iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus pašvaldību budžetos, ja valdība nepiekritīs palielināt IIN ieņēmumu sadali par labu pašvaldībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+