Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
17. marts, 2015
Drukāt

Kas jāņem vērā, ja mantinieku vidū ir nepilngadīgais

lauku_maja_cels3

Nesen nomira mūsu tēvs. Viņa mantinieki ir sieva un bērni, kā arī viena mirušā dēla nepilngadīgais bērns. Tēva mantojums ir lauku mājas ar zemi un mežu. Bāriņtiesa saka, ka mantojuma lietas kārtošana ievilksies, jo bāriņtiesai vajag izziņas, vai tēvam nebija parādu. Kas jāņem vērā, ja mantinieku vidū ir nepilngadīgais? VILNIS TALSU NOVADĀ

Zvērināta notāre Sandra Jakušenoka skaidro: kaut gan bērnam ir otrs vecāks (māte), nepilngadīgā mantojumu drīkst pieņemt vai atteikties no tā tikai ar bāriņtiesas lēmumu. Bāriņtiesa vērtēs, vai mantojums nav pārlieku apgrūtināts ar parādiem un vai to pieņemt ir bērna interesēs. Tāpēc arī vajadzīgas izziņas par parādiem.

Bērna vārdā mantojumu drīkst pieņemt tikai ar inventāra tiesībām. Tāpēc jāsastāda mantas inventāra saraksts. Ja mantojums pieņemts ar inventāra tiesībām, tas mantinieku atbrīvo no pienākuma segt parādu no savas paša mantas. Tātad, ja parādi būs lielāki par mantojuma vērtību, mantiniekam tie nebūs jāsedz no savas kabatas. Piemēram, ja nekustamā īpašuma vērtība ir 10 000 eiro, bet hipotekārais kredīts ir 12 000 eiro, visi 10 000 eiro par mantotā īpašuma pārdošanu diemžēl tiks atdoti bankai. Taču banka no nepilngadīgā mantinieka nevarēs piedzīt vēl atlikušos 2000 eiro, tos bankai nāksies norakstīt zaudējumos.

Lai nodrošinātos pret iespējamām kreditoru pretenzijām, jebkurš mantinieks var mantojumu pieņemt ar inventāra tiesībām. Tikai jāatceras, ka pilngadīgie mantinieki inventāra tiesības notāram var pieteikt divu mēnešu laikā kopš aizgājēja nāves, bet nepilngadīgajam mantiniekam šāda termiņa ierobežojuma nav.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+