Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Ja medus vācējas dzer žurgu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Agri pavasarī bites metas dzert dubļainu ūdeni pļavas slīkšņā, kur tuvumā kūtsmēsli. Vai nektāra vācējām kaut kā trūkst, un vai šādi nevar piesārņot medu? 
LIDIJA VECENĀNE SALDŪ

Iespējams, bites bija spiestas dzert nekvalitatīvu ūdeni tāpēc, ka labāks nebija pieejams, spriež biškopis Jānis Malcenieks. Lai tā nenotiktu arī turpmāk, dravā vajag izveidot dzirdinātavu. Vienkāršākais variants – piepildīt burku ar ūdeni, uzlikt virsū paplāti un apgāzt otrādi. Ūdens pamazām sūksies uz paplātes, ļaujot bitēm padzerties. Šādas dzirdinātavas jāizvieto laikus, lai bites pierod pie tām. Ir arī speciālas dzirdnes, ko var ievietot tieši stropā.

Par medus tīrību nevajag uztraukties, jo neko patiešām kaitīgu bites stropā nenesīs, turklāt viss tiek apstrādāts ar antibakteriālu līdzekli – propolisu. Gan jau gudrie kukaiņi zina, ko un kāpēc dara…

Kādreiz bites stropā sanesušas arī nevēlamas saldvielas (piemēram, kādas konfekšu fabrikas ražošanas atlikumus). Īpaši badīgas bites ir pavasarī, kad vēl nav ienesuma, un rudens pusē, kad tas jau apsīcis.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+