Mobilā versija
Brīdinājums +3.9°C
Gvido, Atvars
Piektdiena, 31. marts, 2017
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Ja medus vācējas dzer žurgu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Agri pavasarī bites metas dzert dubļainu ūdeni pļavas slīkšņā, kur tuvumā kūtsmēsli. Vai nektāra vācējām kaut kā trūkst, un vai šādi nevar piesārņot medu? 
LIDIJA VECENĀNE SALDŪ

Iespējams, bites bija spiestas dzert nekvalitatīvu ūdeni tāpēc, ka labāks nebija pieejams, spriež biškopis Jānis Malcenieks. Lai tā nenotiktu arī turpmāk, dravā vajag izveidot dzirdinātavu. Vienkāršākais variants – piepildīt burku ar ūdeni, uzlikt virsū paplāti un apgāzt otrādi. Ūdens pamazām sūksies uz paplātes, ļaujot bitēm padzerties. Šādas dzirdinātavas jāizvieto laikus, lai bites pierod pie tām. Ir arī speciālas dzirdnes, ko var ievietot tieši stropā.

Par medus tīrību nevajag uztraukties, jo neko patiešām kaitīgu bites stropā nenesīs, turklāt viss tiek apstrādāts ar antibakteriālu līdzekli – propolisu. Gan jau gudrie kukaiņi zina, ko un kāpēc dara…

Kādreiz bites stropā sanesušas arī nevēlamas saldvielas (piemēram, kādas konfekšu fabrikas ražošanas atlikumus). Īpaši badīgas bites ir pavasarī, kad vēl nav ienesuma, un rudens pusē, kad tas jau apsīcis.

Pievienot komentāru

Nešķiroti atkritumi maksā dārgāk (3)Iedzīvotājus aicina šķirot, tomēr ne visur ir izveidotas iespējas to darīt...
Svarīgi! Banku klientiem atlikusi viena darbdiena, lai sagatavotos jaunajai drošības sistēmaiVēl atlikusi viena darba diena, lai iedzīvotāji sagatavotos jaunajai, divpakāpju drošības sistēmai internetbankas lietošanā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+