×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Raivis Zeltīts: Ja redz tikai “ministra skapi”… (7)

Izskanējis, ka NA kā iespējamos Rīgas mēra amata kandidātus min Rihardu Kolu un Baibu Broku. Foto - LETAIzskanējis, ka NA kā iespējamos Rīgas mēra amata kandidātus min Rihardu Kolu un Baibu Broku. Foto - LETA

Ar mākslinieku un publicistu Agri Liepiņu mūs šķir paaudzes, bet vieno vēlme Latviju redzēt latvisku un stipru. Pārdomas par latvisko partiju trūkumiem nereti pārņem arī mani. Tik ļoti gribas, lai viss ir ideāli! Bet vai tas ir iespējams?

Nomainīt Putina režīma miniatūro variantu Rīgā ir ļoti būtiski ikvienam apzinīgam latvietim. Bet tas var izrādīties nesasniedzams uzdevums, ja atkāpsimies ikreiz, kad kaut kas nenotiek pēc ideālā scenārija. Ideālā scenārija – protams, mūsu katra personīgajā izpratnē. Reizēm esam gatavi nojaukt to, kas jau uzbūvēts, tikai tāpēc, ka teorētiski vajadzētu būt vēl labāk. Stāsts “jūs neesat gana labi” no dažādiem komentētājiem ir pavadījis Nacionālo apvienību (NA) visā tās vēsturē. Un tomēr rezultāti sasniegti, jo pietiekami daudz cilvēku (tai skaitā Agris Liepiņš) paši ieguldījuši savu laiku un spēkus, lai būtu labāk. Jā, “Saskaņai” ir vienojošs līderis Ušakova personā. Bet šis līderis ir tāpēc, ka ir arī atbalstītāji, kas uzticas, atbalsta un paliek uzticīgi arī pie grūtībām.

Jāatzīst, ka tieši atsevišķas “dzeltenas” epizodes publiskajā telpā gūst nesamērīgi augstu interesi un iztirzājumu, kamēr ikdienas it kā garlaicīgie rutīnas darbi paliek plašāk neizdaudzināti. Pieminētais Ušakovs katru savu soli vienpusēji slavinoši ataino reklāmās, ko apmaksā par nodokļu maksātāju naudu. Nacionālai apvienībai šādas naudas nav, bet regulārus labo darbu sarakstus mediji, protams, tāpat vien nepublicēs. Jaunu darbavietu veidošana Latgalē, krietni lielāks materiālais atbalsts neskaitāmām ģimenēm ar zemākiem ienākumiem, apturēts uzturēšanās atļauju tirgošanas bizness, panākts, ka skolās būs aizliegts izplatīt pretvalstisku informāciju un būs jāievēro valstiskās audzināšanas minimums… aiz šiem un daudziem citiem pasākumiem atrodas NA ikdienas darbs, bet diemžēl aisberga redzamā daļa bieži vien izrādās “ministra skapji”. Bez Nacionālās apvienības jau šodien Latvija būtu cita. Ar “Saskaņu” valdībā un krievu valodas arī formālu atgriešanos agrākajā godā.

Manuprāt, ir bīstami, ja nenozīmīgas detaļas kļūst svarīgākas par būtību. Labs piemērs ir Baibas Brokas kandidatūra uz Rīgas mēra amatu. Ja mūsu kritēriji tam, lai noraidītu kāda cilvēka potenciālu, ir, piemēram, bērnības draudzene, kura izvēlējusies politiski nepareizo vīru, tad mēs ātri varam palikt bez sabiedrotajiem. Ar Baibu Broku man ir iespēja strādāt ikdienā un līdz ar to redzēt kodolu. Aiz dzeltenām ziņām par draudzeņu radurakstiem ir konsekventa latviska pārliecība un pats galvenais – reālas spējas aizstāt pašreizējo Rīgas domes vadītāju. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas pierādīja, ka šo spēju cilvēki novērtē, jo tieši Baibai bija vistuvākais rezultāts, lai Ušakovu nomainītu.

NA ir gan svaigas idejas, gan spēcīgi līderi, taču darbs reizēm notiek rutīnas līmenī. Tas nedod tādu emocionālu piepildījumu publikai kā, piemēram, savulaik Abrenes aizstāvības akcija. Bet iespējams, ka tieši šis ikdienas darbs ir vēl grūtāks. Ikdienā piedaloties partijas aktivitāšu norisēs un organizēšanā, arī man sanāk gan vilties, gan arī atgūt ticību, ka mana partijas izvēle ir bijusi pareizā. Šī ticība ir noturīgāka par īsiem vājuma brīžiem.

Nacionālai apvienībai joprojām ir kur augt, bet uzskatu, ka tā ir uz pareizā ceļa. Katrās vēlēšanās tā ir pārspējusi visas reitingu prognozes un pierādījusi, ka tomēr var paveikt ļoti daudz. Tas ir noticis ne tikai partijas aktīvā kodola entuziasma dēļ, bet arī tāpēc, ka ir bijuši cilvēki, kas saprot, ka šī partija nav tikai viena no izvēlēm. Tā ir nepieciešamība, lai pastāvētu Latvija kā nacionāla valsts.

Raivis Zeltīts, NA ģenerālsekretārs

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Re, ko raksta:
  Šodien, 27.01.2017. LU mazajā aulā bija tikšanās ar Egīlu Levitu. Eiropas Savienības tiesas tiesnesi. Pirms tikšanās zālē pie durvīm sēdēja vīrieties līdzīgs Emīlam Jakrinam, kurš “tīrīja ielas” un brauca kopā ar Ušakovu. Konferenci vadīja mūsu Baiba Broka. Viņa ar daudziem sasveicinājās, sarokojās un bučojās. Pēc vai pirms tam Baiba pienāca klāt, padeva roku un ļoti mīļi saskāvās ar Emīlu Jakrinu (vai tas nebija viņš?) saldi, mīlīgi un “divpusēji” nomutēja Jakrinu. Tas bija patīkams un jauks skats, politiskās mīlestības apliecinājums ar šo jauno cilvēku, Ušakova tuvāko līdzgaitnieku Krišjāņa Barona ielās būvniecībā un sniega tīrīšanā. Tā vajag visiem dzīvot patiesā draudzībā un sapatnē. Tas izskatījās kā īstas sadraudzības žēsts, sievietes pretīmnākšana labam cilvēkam, kā pie tikšanās pēc tam, it kā šis cilvēks būtu atgriezies no trimdas. Apsveicu Baibu un Emīlu par sadraudzību.

 2. Nomainīt Rīgā krievisko domes vadību pret latvisku, atzīmējot Latvijas simtgadi būtu tikai godīgi un taisnīgi, jo kas tad proklamēja Latvijas valsti un kas izcīnīja tās neatkarību? Rīga taču ir Latvijas valsts galvaspilsēta. To derētu atcerēties vēlētajiem!

 3. Vai tad Broka nav Saskaņā?

 4. Viss jau būtu labi, tikai NA skapja nesesējs gremdē partiju tik pat labi kā Grigule ZZS ; Zaķis un Āboltiņa Vienotību – nu nespēj partijas pateikt –
  MUMS TĀDI SKAPJA NESĒJI NAV VAJADZĪGI;
  MUMS TĀDI KREMĻA DRAUGI UN PAŠU partijas PREMJERA ZĀKĀTĀJI NAV VAJADZĪGI;
  MUMS VIETU PIRCĒJI SAIMĀ NAV VAJADZĪGI — NU NESPĒJ…
  Tad ko brīnīties par nākošajām Saeimas vēlēšanām…
  Vienkārši – grēkoji – no partijas ārā neskatoties uz amatiem – prezidents, premjers, deputāts vai partijas ierindnieks… Piemērs – Jūrmala -“Saskaņas” vadība paziņoja par Sinkevičas izslēgšanu, jo ne tā nobalsoja kā vajadzīgs Saskaņai un viss…

 5. 1. Zeltīt, nemuldi par Latgali! Ne jau NA rada darbavietas, bet uzņēmēji! NA pūliņi Latgales labā ir katastrofāli – ko dara no Latgales ievēlētā Laizāne? Guļ un atsēž pakaļu?
  2. Broka ir novecojusi un nav skaista. Ne ārēji, ne iekšēji. Jauniešus šādas vecas un nošpaktelētas sievietes neuzrunā. Vai iekš NA trūkst kārtīgu veču, ka augstos amatos ielikta Mūrniece, Melbārde, tagad grib Broku par mēri? Laikam jau trūkst veču, kuri nespēj mīksto Ušakovu nolikt pie vietas – un tāpēc cīņā pret Ušakovu tiek sūtīta Baibiņa un pārējais sieviešu bataljons?
  3. Kur ir NA svaigās idejas? No “mature” Brokas neesmu neko svaigu dzirdējis. Un kas ir spēcīgie līderi – Parādnieks, no deguna pilieniem reibstošais Gerhards, Rabarberu Džo? Nav spēcīgu līderu!! Bet par līderi var tapt Kols, ja vien Raivis Dzintars nekļūs greizsirdīgs un nemetīs sprunguļus Kola ratos.
  4. Ceru, ka kā kandidāts uz mēra amatu tiks nosaukts Kols. Ja tiks nosaukta “mature” Broka, tad par NA nebalsošu; tad balsošu par Bordāna partiju.

  • Cienītais:
   1)Lūgums iepazīties ar Latgales ekonomiskās zonas koncepciju. Jā, uzņēmēji rada darba vietas. Bet to var izdarīt labāk, ja ir labvēlīga nodokļu politika, ko ir paveikuši NA;
   2)Tā var uzrakstīt vai nu tikai ļoti skaudīga sieviete vai ļoti nevīrišķīgs un mammas pagrabā dzīvojošs “vīrietis”. Man Jūsu žēl.
   3)Jums ir psiholoģiskas problēmas
   4)Beidziet izlikties, ka Jums vispār kas rūp.
   Jūs tiešām esat Bordāna elektorāts!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Šodien spēle notiek pēc taktiskās shēmas!

Svētdien ar finālspēli Lužņiku stadionā Maskavā noslēgsies pasaules čempionāts futbolā, kas visu mēnesi turēja līdzjutējus pie TV ekrāniem.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+