×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Ja reibt, tad tikai no “Papardes zieda”

Foto - LETAFoto - LETA

Kā rotaļādamās daba iekārtojusi, lai katram vien noliktā fāzē, piemēram, ūsu dīgšanas periodā, jaunekļos kumeļos mostas vēl neiepazītas dzīvības sulas, kad prātu mežģījošas botānikas, mājturības un ģeometrijas stundas šķiet pārmēru garlaicīgas, prāts nesas sagaidīt pēcstundas, kad pilsētas parkā uz soliņa norunāta cēlu jūtu apmaiņa mīlas reibonī ar žilbinošu klasesbiedrenīti, kas bižeļu vecumā tepat apkārt pa skolas gaiteņiem vien peldējusi kā varavīkšņaina forele.

 

Zināmā mērā tā ir praktiskā bioloģija un jutekliskā ģeometrija, mēnesnīcā studējot pretējā dzimuma daiļavas glīto grāciju. Bez šaubām, sabiedrības, it īpaši vecāku, interesēs ir, lai uz minētā parka soliņa nonāktu labi apmācīti jaunieši, kuri iepriekš piedalījušies populārzinātniskos kinoseansos, praktiskās nodarbībās un priekšlasījumos par laulības dzīves piederumiem, ko skolā organizējušas ar attiecīgo treniņpieredzi apgādājušās biedrības, kuru lektori par attiecībām zina visu no A līdz Z. Latvija nedrīkstētu līdzināties Āfrikai, kur skolās nav seksuālās izglītības, nav pieejama kontracepcija un tiek visādiem veidiem ierobežotas reproduktīvās tiesības. Ja pieredzējušus speciālistus noraidīs, tad ar jaunatnes samaitāšanu un uguns iepūšanu vēl nelietotos stobriņos privāti nodarbosies dies zina uz kādiem matračiem eksaminēti vāverīšu profesori, kam bikšu priekša nekad nav ciet stāvējusi.

Tomēr jaunība it visur sastop pretimnākšanu, un ir citas, konservatīvas un ģimeniskuma vērtības aizstāvošas organizācijas, kas tur aizdomās līksmās prieces biedrību “Papardes zieds” par vēlmi piesist jaunus dēļus vecai ēkai un pārkrāsot sabiedrības uzskatus, bojājot abu dzimumu zaļokšņu morāli, kur priekšroka ir nevis vairs ideāliem, atturīgam dzīvesveidam un kristīgu domu atklāsmēm, bet baudām, liderībai un nekārtīgai dzīvei.

Konservatīvie ir noraizējušies par Sorosa fonda 20 000 eiro naudas piešķīrumu, lai paparde uzziedētu – vai tik netiek kaldinātas mahinācijas konservatoru apkarošanai un vai lapsa neiespruks vistu kūtī!

Ak, būtu nu ko ķildoties vienlīdz sabiedrisko labumu dodošām biedrībām, meklēt pret otru pretlīdzekli – tiktāl, lai vilktu papardīti uz Ģenerālprokuratūru izplucināšanai! Tikai tāpēc vien, ka Sorosa fonda apmaksātie aktīvisti eksperti pūlas dzesēt jauno ļaužu zināšanu slāpes un pavērst priekškaru guļamistabas noslēpumiem! Sorosītu tautas gudrības priesterienes ar šiem jautājumiem strādājot gandrīz 20 gadus, un arī man “Papardes zieds” šķiet diezgan tīrīga organizācija. Taču, no otras puses raugoties, nav arī nemaz tik slikti, ka prokurori nodibina pazīšanos ar visādiem nevalstiskajiem, pārbauda, kādi ir viņu popularizējumu mērķi un kamdēļ tiek tērēti līdzekļi. Varbūt taisni Valentīndienā, sirsniņu svētkos, Ģenerālprokuratūra meklēs un apsveiks “Papardes ziedu”! Bet esat iejūtīgi – pavasaris nāk!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+