Sports
Citi sporta veidi

Jāgūst prieks un jāizbauda. Volejbolistes spēlē starptautiskā arēnā 0

foto – LETA

Latvijas dāmu volejbola izlasei trūkst augsta līmeņa spēļu pieredzes, uzskata valstsvienības galvenais treneris Jānis Leitis.

Latvijas sieviešu volejbola izlase 2018.gada pasaules čempionāta (PČ) kvalifikācijas turnīra otrās kārtas otrajā spēlē ceturtdien ar 1-3 (11:25, 21:25, 27:25, 12:25) piekāpās Bosnijas un Hercegovinas sportistēm.

“Bija laba spēle. Vēlreiz varu atkārtot, ka mums pietrūkst šādu spēļu pieredzes. Otru setu arī vajadzēja uzvarēt, taču pēc 20 gūtajiem punktiem bosnietes bija labākas par mums. Trešā seta beigās Alise Pētersone devās servēt un krietni apgrūtināja pretiniecēm uzbrukumu veidošanu, labi nospēlējām aizsardzībā un setu uzvarējām. Tas dod pārliecību, ka ar lielāku pieredzi mēs varētu spēlēt par uzvaru,” Latvijas Volejbola federācija citē Leiti.

“Pēc uzvaras trešajā setā meitenes nenoskaņojās cīņai par katru punktu no ceturtā seta sākuma, kas mums iesākās ar 2:8. Lielāka spēļu pieredze ļautu noskaņoties cīņai jau no seta sākuma, bet šobrīd katra spēle meitenēm ir kā festivāls. Trūkst šādu spēļu rutīnas,” skaidroja Leitis.
Treneru kolektīvs esot apmierināts ar parādīto atdevi laukumā un sniegumu.

“Ir jāgūst prieks no tā, ka spēlējam starptautiskā līmenī ar spēcīgiem pretiniekiem. Jāizbauda tas. Un meitenes cenšas. Arī pret beļģietēm bija labas epizodes. Bija jāpierod, ka pretinieki var būt tik jaudīgi, taču bija arī epizodes, kurās mēs viņas apspēlējām,” atzīmēja Leitis.
“Pret bosnietēm pirmajā setā nepaņēmām servi līdz iespēlējāmies. Tomēr varam lepni konstatēt, ka otrais un trešais sets bija divu spēkos līdzīgu komandu cīņa. Tāda spēles kvalitāte ir jānotur visa mača laikā,” teica galvenais treneris.

Saistītie raksti

Ar sešiem punktiem divās spēlēs D apakšgrupas līderes ir Itālija un Beļģija, kam ar trim punktiem Baltkrievija, kā arī Bosnija un Hercegovina. Savukārt bez punktiem ir Latvija un Spānija.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlases volejbolistes piektdien mērosies spēkiem ar Itāliju, sestdien spēlēs pret Baltkrieviju, bet sacensības noslēgs svētdien ar cīņu pret Spāniju.
Itālija ir šīs kvalifikācijas grupas favorīte, jo 2014.gadā iepriekšējā pasaules čempionātā viņas palika ceturtajā vietā, bet pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieņēma devīto pozīciju.

LA.lv