×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

Jāmaksā par vadiem. Vai būs arī par stabiem!? Taupīgie sašutuši par nepamatotu elektrības rēķinu sadārdzināšanos (52)

1. Taupot jāmaksā vairāk

1no5
Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

“Latvijas Avīzes” lasītāji pauž neapmierinātību par šomēnes saņemto elektrības rēķinu sadārdzināšanos. Visvairāk sašutuši ir tie ļaudis, kuri, pūlēdamies samazināt ar mājokļa uzturēšanu saistītos izdevumus, elektrību tērējuši ļoti taupīgi.

Tikpat neapmierināti ir arī pilsētnieki – lauku māju un vasarnīcu īpašnieki, kuri šajās ēkās uzturas tikai vasarā un kuriem elektrības patēriņš tāpat bijis mazs. Viņi nesaprot, kāpēc, patērējot mazāk, iznākumā jāmaksā vairāk.

Laimonis Upenieks, kuram pieder dzīvoklis Jelgavā, stāsta, ka par jūlijā patērēto samaksājis 3,55 eiro, toties rēķins par augustu jau pieaudzis līdz 8,79 eiro, tātad aptuveni trīs reizes.

“Par ko tāds sadārdzinājums, ja elektrības patēriņš šajos aizvadītajos mēnešos man bija aptuveni vienāds!” sašutis Laimonis Upenieks.

Rīdziniecei Aijai Ozoliņai, kura 90. gadu sākumā Limbažu novadā atguvusi komunistu atņemto lauku māju, kurā gadu nastas dēļ spēj uzturēties tikai vasarā, par trīsfāžu pieslēgumu rēķins sadārdzinājies uzreiz par 4,40 eiro. “Līdz šim par patērētajām aptuveni 10 kilovatstundām maksāju pusotru eiro, bet tagad par vadiem vien gandrīz trīs reižu dārgāk,” viņa stāsta.

Jelgavniece Anita Vītoliņa kopš bērnības esot iemācījusies taupīt. Pašlaik mēnesī tērējot mazliet vairāk par 50 kilovatstundām. Bet tagad iznāks, ka par šo mazo patēriņu rēķins būs lielāks nekā tiem, kuri elektrību tērē vairāk, spriež viņa.

“Kaut kas līdzīgs apgrieztai proporcionalitātei, pretēji visiem matemātikas un ekonomikas likumiem! Vai kaut kur pasaulē vēl ir šāda ačgārnība?” jautā Rēzeknes novada iedzīvotājs Donāts Kondrovs.

 1. Taupot jāmaksā vairāk
 2. Par elektrību sen pārmaksāts
 3. Iedzīvotāji netic
 4. "Sadales tīkls" skaidro
 5. Uzziņa

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Jā, jāmaksā arī par stabiem. Iesprausti zemē par “valsts naudu”, bet nomainīt sapuvušos vairs tā nesanāk. Neviens par velti baļķus nepiesūcina, un neviens nebrauc pa krūmiem un dubļiem mainīt idejas pēc

 2. rīdziniecei aijai ozoliņai Atbildēt

  elektrību vajag tikai vasarā. bet līnijas kādam ir jāuztur arī ziemā. un tas kāds ir Sadales tīkls, kam viss viens, patēriņā 1 vai 1000 kwh mēnesī.

 3. “Neaizmirstat! Elektroenerģija, stabi pieder tautai, vajag zagt piesardzīgāk.”
  Tieši ta. Kad komunikācijas tika vilktas, mūsu senči maksāja par tām.
  Nedomāju, ka kāds mistisks šaurs loks pats vilka visus stabus un vadus par savu privato naudu. Lai tagad varētu pareikt ” tas nav jūsu tas ir mūsu – maksājiet nomu”

  • Nez vai daudz stabu ir palicis no labajiem laikiem, kad viss tika iesprausts zemē pamatā par rietumsibīrijas naftas naudu. Kaut kur kādi stabi jau vēl ir, bet braukt viņus apkopt par naftas naudu jau ceturtdaļgadsimtu neviens nebrauc. un, starp citu, sapņu zemē uz austrumiem no zilupes arī nebrauc. tur pat jauni termini parādījušies, kas mums vāji zināmi. “Zakriķ pasjolok”, piemēram, kad 600km vada galā palikušas trīs vecenes, kas pa druskai elektrību dedzina. Lētāk viņām iedot dzīvokli urālu mazpilsētā, nekā tos 600 km uzturēt. Protams, vadu tonnas arī savu lomu nospēlē.

 4. Lai atceramies laikus, kad uzreiz sadārdzināt kaut ko par 20% skaitījās sliktais tonis. Kur nu vēl tādas lietas, kur alternatīva ir atslēgt sev elektrību, lai no ta izvairītos.
  Sāku iztēloties, kā būtu atteikties no elektrības pieslēguma un visām viņu pārvadēm un pārējām slaukšanas jaunradēm.
  Tas būtu vispār labs numurs, japarādītos Latvijai goda rādītāji – iedzīvotāji dzīvo bez elektribas pieslēgumiem, jo tie ir par dārgu lai varetu tos atļauties.

 5. Latvenergo stāstīja, ka man ar 1 fāzi nāks klat 1:50 par pieslēgumu (vadiem).
  Bet tas izrādās ir tas mazākais. NEKUR nebij runa, ka tiks iebāzti vēl 7 EUR kaut kādi pārvades pakalpojumi. kā tad agrāk pārvadīja?!! Bez pārvades darbojās viss? Kas šī par jaunu agrāk nebijušu poziciju, par kuru NEVIENS nerunā.
  Rezultātā man dzīvoklī ar klaisiko ap 100kW patēriņu rēķins ir pieaudzis par vairāk kā 100%!!!!!!
  Dubults rēķins atnāca!!!
  Kāds 1,50… tur nev nekāds 1,50. Tas ir virs 100% sadārdzinājums vienkāršai klasiskai mājsaimniecibai ar 1 fāzi

 6. Par elektrību – 11+ euro; par stabiem – tieši tikpat…
  Plus vēl tikpat OIK “haļavas” – dubulttarifu veidā jau gadus 25 mazajiem HES`iem un citiem, jau daudz lielākiem vēja vai biogāzes “kampējiem”… Kad valsts beigs savākt uz sevi visus izdevumus un ievākt peļņu budžetā no Latvenergo arī? Tautas īpašums tas taču!!!! Varbūt iemācīties pa priešu reālus tarifus noteikt!? Bet ne – ka tik uz tr;ucīgo pabalstei un atbalstiem kādus kā “uz lāpstiņām” nolikt?
  :(?

 7. tad japiedzen no latvenergo īre , par katru stabu , kas atrodas uz mūsu privāt īpašumiem……

 8. Sen to vajadzēja! Kad tāds vasarnieks reizi gadā atbrauc, viņš grib, lai viņa spuldzīte deg, taču, kādam jārūpējas, lai tas notiktos – līnija jāuztur kārtībā. Tas kaut ko maksā, nevar to nosegt ar maksu par elektroenerģiju, ko tā lampiņa patērējusi.

  • Valdība apgalvo, ka viss maksā tik, cik maksā. Vasarnieku aptīrīšanas veids nule izdomāts; taču drīz izdomās, kā aptīrīt arī tevi, Jāni. Un tad priecāsies vasarnieks Pēteris – kā jau letiņiem pieņemts …

   • viss maksā, ko maksā. elektrība tik, līniju uzturēšana tik. un līniju uzturēšanai viss viens, spuldzīte galā deg vai elektriskā apkure darbojas

  • Līdz šim, kopš neatmināmiem laikiem, visas elektroenerģijas un tās piegādes izmaksas bija ietvertas tarifos, bet 100 “gudrajām” galvām kāds iestāstījis, ka var taču nokāst papildus naudu no patērētājiem, lai kompensētu aizvien pieaugošās korumpētās sistēmas apetīti. citādi to saprast nevar. Kaut gan ministru prezidents no ZZS oficīāli pasludināja, ka nodokļi celti netiks. Var jau nodokļus necelt, bet var iekasēt papildus ieņēmumus no tā jau pusplikās tautas, paaugstinot tarifus, ieviešot dažādas papildus nodevas par mākslīgi radītiem pakalpojumiem, lai uzturētu uzblīdušo un valstiskas rīcības nespējīgo sistēmu, kurā neviens ne par ko neatbild.

 9. Legāls rekets.

 10. Skandināvijā jau sen ir jāmaksā pa vadiem un tur viens kwh maksā 10centi.

 11. Lietuvā elektroenerģijas cena ir 12 centi par kwh. Leišiem nav ne HES kaskāžu ,ne Daugavas ,bet latviešiem ir šķēles meistarstiķis – OIK un liels skaits mazo spēkstaciju īpašnieku ,kuru bizness izveidots tā ka viņu turbinu var griezt arī ar tīkla spriegumu ,bet nodot tīklā dārgāku strāvu kurai piemērots OIK.

 12. NU KO JA MANI AZOG TAD ZAGSU ARII ES ===== UN NOREGULEJIET PIE STABA ESOSOS SKAITĪTAJUS TĀ ,LAI TIE NESKRIEN LAIKAM PA PARIEKŠU —————————-TUR IR PODZINA KO VAR REGULET KAA IEPATIKAS TIE KAM PIEEJA PIE APARAATIEM SKAITITAAJIEM ….TATAD JA SASKAITA PAR KATRU SOLI PVN TAD VISAS KOREGINACIJAS BĻĻĻ KAS PAR VAARDU SASNIEGS ZIEMAA TAADU KMAKSU KA PALIKSIM BEZ BIKSEEM…LAUPISANA …KAS VAINAS BIJA ,KAD PASI MAKSAJAM PAR SAVU PATETEEREETO ,,,NEE NEPATIKA NU I TAGAD LATVENERGO GATAVOJIET MASINAS UN STRADNIEKUS KAS BRAUKAS UN NOLASIS PATERETO ENERGIJU ,ES NEKO NETAISOS ZVANIT UN TEIKT ,,,,LUUDZU TABULAS PAR ELEKROREKINU PATERINIEM IZSUTIT MAAJAAS KATRAM

 13. Driz bus jamaksa ari par strazdiem kas rudeni sapulcejas uz stabiem .

 14. vai latvenergo piestādīs rēķinus putniem,par vadu un stabu izmantošanu?Un apdrošiniet visus savus stabus,vadus,komunikācijas pret visām stihijām,kas Latvijā iespējamas!…jā,tas par dārgu!un neviens neapdrošinās….pretīgi.tas viņu taupiet.taupi,un,piemaksā

  • latvenergo nepiestādīs Atbildēt

   piestādīs stabu uzturētājs, ja no putnu pārpilnības vadi trūks un stabi lūzīs, arī piestādīs. būs visa manta jāapdrošina, un to sametīs patērētāji

 15. Tieši tā,,nekaunibai nav robežu latvijā

 16. siles vienlīdzīgāko cūklopu biedru grupa Atbildēt

  kamēr vēl glupie bauri neiet ar dakšām uz SILI, bet gļēvi mīž uz pastalām un tikai puņķojas pa komntāriem, tikmēr tos lumpeņus un klusos mīzējus var drāzt uz riņķi griežot un cirpt pa pliko, kā jau stulbu aunu baru.

 17. Hmm,bet nez vai es varu prasīt no Sadales tīkla naudu par to ka viņu stabi stāv uz manas zemes? Tie reāli traucē manai uzņēmējdarbībai un runa nav tikai par stabiem kas ved uz manu īpašumu bet arī par līniju kas ved uz citiem īpašumiem.

  • Paskaties zemesgrāmatā, ja apgrūtinājums nav, raksti iesniegumu lai vāc ārā vai par atbilstošu kompensāciju atļausi atstāt.

 18. dauzīt viņus vajag,tos latvenergo darboņus,nevis sašust

 19. Bez tam pašiem jāsūta skaitītāja stāvoklis, bet arī tas viss prasa lietotāja izdevumus, lai kādā veidā tos sūtītu par to ir jāmaksā, kāda tur apkalpošana,

 20. Kad Straujumai prasīja, ko šī ir akceptējusi, ko šī ir parakstījusi ar nosaukumu “elektroenerģijas tirgus liberalizācija”, šamējā pat nevarēja paskaidrot, ko tas nozīmē!!! Kur ir tā liberalizācija? Kam ir izdevies noslēgt līgumu par elektroenerģijas piegādi ar kādu citu piegādātāju, izņemot Latvenergo? Visi stabi, visas kastes, visi kabeļi pieder monopolistam un līgums ar jebkuru citu piegādātāju vēl vairāk sadārdzina pakalpojuma cenu. Tas ir “slēptais” nodoklis, kārtējā korupcija, it kā atjaunojamo resursu lobēšana,un, par šādām mahinācijām EK nemaz nav lietas kursā. Tāpat kā lietusūdeņu nodoklis. Nu tālāk vairs nav kur! Nu nav vairs ko žņaugt no tautas! Attopieties, resnvēderainie varasvīri!

  • ELEKTRIĶI ir izdomājuši veidu, kā iedzīvoties, nepārkāpjot likumu. Kurš viņiem to var liegt? Jau ceturtdaļgadsimtu dzīvojam “brīvajā pasaulē”, bet daudziem lētticīgiem letiņiem joprojām šķiet, ka likumdevēji, SPRK un valdība strādā pavalstnieku vairākuma labumam …

  • kamēr, vēl pagaidām, glupie bauri neiet ar dakšām uz SILI, bet gļēvi mīž uz pastalām, tikmēr tos lumpeņus un klusos mīzējus var drāzt uz riņķi griežot un cirpt pa pliko, kā jau stulbu aunu baru.

 21. Ko jūs te ņemās! Mēs braucam pa ceļiem, un maksājam nodokļus, bet kādi ir mūsu ceļi- traģiskākie pasaulē. Pēc visiem parametriem Latvijas ceļi būtu jāslēdz, vai arī jāliek zīmes, nepārsniegt ātrumu 30 km stundā. Te tas pats, latvenergo nabadzīgākais uzņēmums Latvijā, kas pieder hren viņ zin kam, un te šie atjēdzās, ka vajag tam un tam jahtu un villu, un te viņš ir- sitiens tautai starp acīm.
  Tad nu beidzot jautājums, ko tad tie latvenergo par tiem šausmu miljoniem tagad apkalpo-lai parāda uzskatāmu piemēru. Un ja jau tā- tad piedzenat no tautas kopš 1991. gada nesaņemtos it kā iedomātos rēķinus, nu ko uz priekšu. Es kā jau kārtīgs Latvietis gaidu kara stāvokli, lai beidzot izrēķinātos ar tiem rīkļu rāvējiem, un par to nekas nebūtu. Neaizmirstat! Elektroenerģija, stabi pieder tautai, vajag zagt piesardzīgāk.

  • Klau, dzīves apdalītais! Nopērc vispirms auto un tad kaut ko stāsti par “pasaulē traģiskākajiem” ceļiem! Neviens tak nav vainīgs, ka Tavu “smadzeņu” apjoms neļauj Tev nopelnīt pat 30 gadu vecam opelim!

  • nav jāliek nekādas zīmes Atbildēt

   Ātrums jāizvēlas, bez visa cita, atkarībā no ceļa apstākļiem. nesanāk uz 90 , brauc kaut uz 10. un zīmes nevajag likt pie katras bedres, CSN tomēr paredz, ka vairumam šoferu acis ir vaļā.

 22. salētināsies? ha ha! Protams, man patēriņš liels, ap 400, uz katriem 100 virs 75 kw man salētinājās par 1 santīmu! Super salētinājums, 3 santīmu apmērā no 46 eirām, pat procenta desmitdaļa no salētinājuma nesanāk! Bet sadārdzinājums mazlietotājiem un nelietotājiem – pat no 150 līdz 240 apmērā var būt!!!! Nu cepuri nost Sadales tīklam – tādu biznesa plānu uzražojuši!!!!!

 23. sadales tīkl aizvāc savus stabus no manas zemes,vai arī maksā īres maksu

 24. Viss sākās ar šiem mantkārības parņemtajiem idiotiem. Nesaprotu cilveki kam ienakumu jau ta ir maz censas savilkt galus kopa cenšas taupīt uz visu a tagad japiemaksa. Kur loģika? Murgs

  • Resnais vepris, būdams premjers pats pieņēma OIK un tagad pats slauc tautu !

  • nevari samaksāt par elektrību, ko patērē ledusskapis, turi biezpiena paku starp logiem, kā tas bija parasts nieka pusgadsimtu atpakaļ. un nemira masveidā dēļ ne pārāk svaiga ēdamā.

  • aizbrauc uz jebkuru autoservisu, un paprasi, vai nevar dabūt ziemas riepas par velti, jo alga neliela. diezgan daudz jauna par sevi uzzināsi. bet elektrība- tā taču mūsu kopējā bagātība, stabi aug paši no sevis, vadi pinas klāt arī paši

   • kā reizi ziemas riepas tur var dabūt par velti, tiesa, dažādas, un ne jaunas. Bet neuzmauks gan par velti, un arī nenobalansēs. es labus desmit gadus pārtiku no izmestām ziemas riepām, parasti viena bija beigta, bet trīs tā pa vidam. no trijām atlasīju divas labākās, un no citām trijām tāpat. Bet uzmauca gan ne pa freijo,

 25. Latvija ir monopols gan Latvenergo, gan Sadales tikliem, tapec var darit jebko, jo kur gan citur pateretajs ies nemt tiklu uzturetaju / ipasnieku, jo tads ir tikai viens un ari turpmak bus tikai viens. Ungarija tadas lietas nekad nenotiks, jo tur ir vairaki operatori, piegadataji utt. Un tur premjers ir Orbans, kas energo monopolus ienist un tadus nepielaus. Latvija apzinati tiek nodrosinats Latvenergo un Sadales tiklu monopols.

  • Kad Latvijā būs tikpat daudz iedzīvotāju (patērētāju), cik pašlaik Ungārijā, – tad arī sāksies konkurence un varēs izvēlēties sev vēlamo elektrības piegādes kompāniju. Pašlaik Latvijā reāli var pastāvēt tikai un vienīgi monopols vai karteļu vienošanās, kuru Konkurence uzraugi var bezjēgā apkarot uz papīra ar nemitīgu sekošanu un smieklīgiem sodiem.

 26. ačgārnā tautsaimniecība Atbildēt

  pastāv tāda prakse, ka iegādājoties kaut ko kvantumā, piegādātājs cenu nedaudz nolaiž, bet nekur nav dzirdēts, ka tas notiek uz pārējo patērētāju rēķina

 27. Musu valsti valda diktatura ka grib ta dara

Draugiem Facebook Twitter Google+