×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā iegūst rakstnieks Zvirgzdiņš un mākslinieks Jansons

foto - Letafoto - Leta

Šodien, svinot dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, tradicionāli noskaidroti Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas ieguvēji. Žūrija Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā piešķīrusi Jurim Zvirgzdiņam (attēlā), bet Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā šogad saņēmis Edmunds Jansons, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore Alīse Nīgale.

Zvirgzdiņam balva piešķirta par literāro pasaku grāmatām “Rīgas runča Maurīcija piedzīvojumi”, “Kad muzejā iespīd Mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi” un “Seši stāsti par ASV vēsturi”, kurās īpaši atzīmējama dzīvas saiknes veidošana ar dažādu valstu un laiku vēsturi, ar spilgtiem raksturiem un notikumiem bagātu sižetu radot lasītājā līdzdarbīgas aktivitātes izjūtu.

Savukārt Jansons balvu ieguvis par asredzīga, humorpilna, jūtīga un augsti kvalitatīva vizuālā ietvara radīšanu katram stāstam Andrusa Kivirehka grāmatā “Kaka un pavasaris”, par precīzo vizuālo valodu un pārdomātu tās lietojumu ilustrācijās, kas rada jaunas iespējas teksta uztverei.

Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir igauņu rakstnieks Andruss Kivirekhs un tulkotājs Guntars Godiņš. Šis izcilais tandēms balvu saņem jau otro reizi un šoreiz tā piešķirta par latviski izdoto Kivirehka stāstu krājumu “Kaka un pavasaris”.

Balvas ieguvēji saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1000 latu apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju.

“Delfi” lasītāju simpātiju balsojuma balvu, kuru pasniedza portāla kultūras redaktors Jānis Lācis, saņēma dzejas bilžu grāmatu sērijas “Bikibuks” izdevējs apgāds “Liels un mazs”.

Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) piešķīra divas žūrijas atzinības balvas māksliniecei Indrai Sproģei un mūziķim Renāram Kauperam par interaktīvo mācību komplektu reizrēķina apguvei “Māci mani, Degunlāci”, kas ar oriģinālu un mākslinieciski augstvērtīgu satura, vizuālā un muzikālā tēla sintēzi rosina patstāvīgi mācīties, paver durvis uz daudzām zinātņu jomām, iedvesmo radošām, praktiskām un sportiskām nodarbībām, aktīvai, drošai un ieinteresētai pasaules iepazīšanai.

Žūrijas atzinības balvu saņēma arī dzejas bilžu grāmatu sērijas “Bikibuks” idejas un dizaina autori Rūta Briede un Artis Briedis par vērienīgu un novatorisku radošu ideju, kas spēj apvienot dzeju, mākslu, dažādus laikmetus un daudzas radošas personības, izceļot katras patstāvīgo vērtību un integrējot vienotā mākslinieciskā projektā, kas uzrunā dažādas vecuma grupas, sākot ar pašiem mazākajiem, un ar māksliniecisku dažādību veicina bērnu gaumes attīstīšanos.

LBJLP prezidentes un Latvijas Universitātes profesores Ilzes Stikānes vadītajā Baltvilka balvas žūrijā šogad strādāja literatūrpētnieks un žurnāla “Latvju Teksti” galvenais redaktors Jānis Ozoliņš, portāla “satori.lv” sadaļas “Ar bērniem” redaktore Dace Jaunupe-Bargā, vizuālo mākslu žurnāla “Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkēviča, mākslas zinātniece, Latvijas Universitātes docente Austra Avotiņa un žurnālists Gundars Rēders.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada. Kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+